základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

736 472 471

jídelna, 2. ZŠ:

775 886 119

 

sportovní hala:

771 131 713

 

 

Odkazy:

Facebook-Žďár n.S.

 

MŠMT

 

Práce žáků

 

2023/24

 

 

Geodesky - 5.A

V hodinách geometrie využíváme naši oblíbenou pomůcku - geodesky.

Několik fotografií

 

 

 

Kožené náramky - 3.B

V pátek 7. 6.  vyrazila 3.B na Active vyrábět kožené náramky. S výrobou nám pomáhaly Martina Šulcová a Míša Marková. Děti činnost moc bavila a odnesly si domů krásné výrobky.

Podívejte se na fotky

 

Pasování prvňáčků na čtenáře - 1.C

V pátek 31. 5. za námi do školy přišly knihovnice z městské knihovny J. M. Sychry, aby nás prvňáčky pasovaly na čtenáře. Nejprve jsme hráli hry s knížkami, ověřovali jsme si znalosti o pohádkách. Potom už došlo na pasování.

Knihovnice nás pasovaly záložkou z knížky a my jsme byli v pokleku jako praví rytíři. Dostali jsme i dárek (rok návštěv v knihovně zdarma).

Podívejte se na fotky       tř. uč. Petra Novotná a žáci 1. C

 

Hýbánky - 1.C

Ve čtvrtek 23. 5. jsme byli na další návštěvě v Active, kde pro nás paní Marková měla připravený další skvělý program s názvem Hýbánky. Podívali jsme se do všech prostor Active a vyzkoušeli jsme spoustu možností sportovního vyžití v tomto středisku volného času. Určitě se spoustu dětí inspirovalo.
Podívejte se na fotky               tř. uč. Petra Novotná a žáci 1. C

 

Muzeum historie výpočetní techniky - žďárská průmyslovka, 8.B

Osmáci se v informatice učili o historii počítačů. Na závěr tématu se šli podívat do muzea počítačové historie na žďárské průmyslovce. Žáci se nejen podívali na zajímavé exponáty, ale mohli si i zahrát staré hry na starých mikropočítačích, vyzkoušet telefonování s vytáčeným číslem nebo psací stroj. Děkujeme panu ing. Holemářovi za pěkný výklad a zpřístupnění výstavy.

Fotografie z muzea

 

Výtvarná  soutěž Příroda domovem - 3.AB

Žáci z 3. ročníků se zúčastnili kreativní soutěže pro děti a mládež „ Příroda domovem “, kterou vyhlásilo Hnutí Brontosaurus.
Za školu byly vybrány do celostátního kola výkresy od Daniely Trojanové s názvem „Louka“, od Františka Pivoňky s názvem „Poušť“, od Emy Vraspírové s názvem „Hmyzí hotel“, od Tomáše Trojana s názvem „U krmelce“, od Adély Novotné s názvem “Lesní palouček“, od Ester EichlerováKrálovství zvířat“ a od Anety ŠobejovéBydlení pod zemí“.

Obrázky ve fotogalerii        R. Skořepová

 

Výtvarná soutěž Voda pro mír - 4.B, 5.A

Žáci ze tříd 4.B a 5.A se zúčastnili výtvarné soutěže „ VODA PRO MÍR “, vyhlášené při příležitosti Světového dne vody Ministerstvem zemědělství.
Za školu byly vybrány do celostátního kola výkresy od Tey Svobodové s názvem „Voda je život“, od Radka Fialy s názvem „Voda pro všechny“ a od Kláry Dočekalové s názvem „Kapka vody“.

Obrázky ve fotogalerii        R. Skořepová

 

Společné čtení s rodiči - 1.C, 24. dubna

Ve středu 24. 4. jsme se sešli s dětmi a rodiči na druhém společném čtení. Tentokrát nám četla paní Veselá knížku od Roalda Dahla Vilda a Pidipískové. Knížka to byla trochu strašidelná, ale my jsme se nebáli. Potom jsme plnili různé úkoly, které pro nás nachystala paní učitelka. Celé odpoledne jsme si hezky užili.

Několik fotografií      tř. uč. Petra Novotná a žáci 1. C

 

Návštěva ZUŠ - 1.C, 23. dubna

V úterý 23. 4. jsme byli na návštěvě v Základní umělecké škole.

Učitelé ze Zušky nám připravili velmi pěkný program o hudebních nástrojích.

Procházeli jsme učebnami školy a v každé učebně jsem se dozvěděli o dané skupině nástrojů a samozřejmě jsme si poslechli hudební ukázky a také jsme si zazpívali. Bylo to moc pěkné.

Podívejte se na fotky     tř. uč. Petra Novotná a žáci 1. C

 

Exkurze do Prahy - 4.AB, 16. dubna

Na Vyšehradě měly děti možnost se seznámit nebo si zopakovat staré pověsti netradiční formou s panem průvodcem. Připravil si pro děti bojovku Akční Vyšehrad. Děti nadšeně sbíraly zlaťáky pro svoji skupinu, dozvěděly se, jak to bylo s Libuší, kde skákal Horymír na svém Šemíkovi, jak dopadl kněz z pověsti o Čertově sloupu.

Po návštěvě Vyšehradského hřbitova se Slavínem jsme se autobusem přesunuli k Pražskému hradu.

Zde jsme zhlédli tradiční střídání stráží, navštívili jsme katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Vladislavský sál s korunovačními klenoty, Zlatou uličku a Daliborku.

Dále jsme zamířili na Karlův most, na Staroměstském náměstí se nám ukázali apoštolové na Orloji. Závěr naší výpravy byl na Václavském náměstí.

Exkurze se nám moc líbila a jsme rádi, že nabité znalosti ve škole jsme mohli vidět a použít v praxi.

Fotografie z exkurze                                     p.  uč. A. Pavlíková

 

Výtvarná soutěž Terezín - březen, duben

V rámci výtvarné výchovy jsme se v letošním školním roce opět zapojili do výtvarné soutěže pořádané Památníkem Terezín. Téma znělo: První věc, kterou udělám, až skončí válka...

     

Tyto tři obrázky žáků 6. ročníku budou reprezentovat naši školu.

Děkuji všem zúčastněným!          J. Formánková

 

Velikonoce ve světě - 1.C

Ve středu 3. 4.  jsme měli ve škole další z edukačních programů z ACTIVE SVČ na téma Velikonoce ve světě. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o velikonočních zvycích v jiných zemích, naučili se pár slovíček v angličtině a zazpívali si písničku v angličtině. Nakonec si vyrobili květinku a ptáčka.

Podívejte se na fotky.      Petra Novotná a žáci 1. C

 

Koncert pro UNICEF - 18. 3.

V pondělí 18.3. se v tělocvičně naší školy uskutečnil již 3. ročník charitativních koncertů Zpíváme pro UNICEF. Naše školní sbory se již tradičně do akce zapojily. Výtěžek 5800 Kč jsme odeslali na konto dětského fondu.

Děkujeme všem zúčastněným, jak zpěvákům, muzikantům, tanečnicím, recitátorkám, zvukaři a fotografovi, tak i obecenstvu. Prožili jsme spolu krásné odpoledne a pomohli potřebným. Ať nás motto závěrečné písně provází i v dalších dnech. „Pravdou je, že lepší den děláme teď Ty a já.“

Fotografie z koncertu                                     p.uč. Hrnčířová

 

Požární ochrana očima dětí, výtvarná soutěž – 1. stupeň, školní kolo 29. 2.

Ve školním kole byly vybrány 3 nejlepší práce z každé kategorie.

Do okresního kola se svými výkresy postoupili:

  • ZŠ 1 (pro žáky 1. a 2. r.) - Natálie Horáková (1.A), Lea Blažíčková (2. A), Ella Koutníková (2. A)

  • ZŠ 2 (pro žáky 3. – 5. r.) – Marek Špinar (3. A), Nela Kobylková (5. B), Samuel Malina (5. B)

Vítězné práce

 

Cimbálovka Réva

V pátek 9. 2. nám zahrála cimbálová muzika Réva ze Zlína. Čtyři muzikanti předvedli, že se na cimbál dají hrát lidové písničky, ale také třeba folk, rock nebo filmové melodie. V průběhu koncertu byla řada dětí odměněna buď za znalosti nebo za společné zpívání.
Zažili jsme také to, co v jiných školách nejde - s muzikou si na cimbál zahrála paní učitelka Hrnčířová. Kdo chtěl, mohl si při poslední písničce zatancovat.

Několik fotografií

 

Výstava Divy fyziky  9.ABC

Před jarními prázdninami se byli deváťáci podívat v Regionálním muzeu na výstavě Divy fyziky. Vyzkoušeli si vyrobit elektřinu šlapáním na rotopedu, podívat se do obřího kaleidoskopu, zahrát na laserovou harfu, projít laserovým bludištěm, podívat se na svět přes různé filtry...

Bylo to moc zajímavé - podívejte se na fotky

 

Photocontest 2024

V neděli 21. 1. skončila možnost vkládat fotky do fotografické soutěže Photocontest. Letos se zúčastnili 4 šesťáci, 3 sedmáci a 1 deváťačka.

Fotky na téma Co se děje v trávě, Neobyčejná obyčejnost a Kdo si hraje, nezlobí si můžete prohlédnout v naší školní fotogalerii. Všechny soutěžní fotografie i s popisem najdete ve fotogalerii soutěže.

Velký úspěch zaznamenala Anna Kubíčková, s fotografií Váza postoupila do finále ČR. V úterý 19. 3. se na slavnostním vyhlášení výsledků v Praze dozvěděla, že obsadila krásné 3.místo v ČR.

Vítězné fotky i s komentářem porotce si můžete prohlédnout v Galerii vítězných fotografií.

 

 

Vánoční vystoupení sborů Sluníčka a BlueJeans - 18. 12.

V pondělí vystoupili zpěváci z našich pěveckých sborů dopoledne pro žáky 1. stupně a odpoledne pro rodiče. Zpívali pod vedením paní učitelky ŠImurdové, s doprovodem paní učitelky Skořepové a Hrnčířové a naší rytmické skupiny. Vystoupení bylo moc pěkné a přiblížilo nás k Vánocům. Děkujeme všem.

Fotografie z vystoupení pro rodiče.Fotografie z vystoupení pro rodiče

 

Výtvarná soutěž Vánoční ozdoba - vyhlášení výsledků 15. 12.

V letošním roce se do výroby vánočních ozdob zapojilo více než 100 žáků. Bylo velmi těžké rozhodnout, které z ozdob jsou ty nejkrásnější.
Mezi faktory, jež rozhodly o našem výběru, patřily: originalita ozdoby, preciznost provedení a dodržení stanovených kritérií, jakými byly barevnost provedení, rozměr a materiál.
Díky tomu jsme vybrali 6 žáků, které jsme ocenili diplomem a dárky. Mezi hlavními výherci byli:
Alex V. 1.B, Dominik G. 2.A, Jan M. 2.B, Lucie M. 4.B, Zuzana J. 3.B a Šárka T. 9.B.
Ostatní soutěžící však také neodešli s prázdnou a dočkali se drobných dárečků.
Všem žákům děkujeme za účast a přejeme veselé Vánoce.
Fotografie z vyhlášení a některé práce

 

Zdobení vánočních stromků na náměstí  - 3., 4. a 9. ročník

V průběhu listopadu vyrobili žáci a žákyně 3., 4. a 9. ročníků ozdoby na vánoční stromeček. V pátek 1. 12. zástupci ročníků s vyučujícími ozdobili dva stromky u radnice na náměstí.

Několik fotografií

 

 

Cesta za uměním v ActiveSVČ  1.C

V pátek 1. 12. jsme byli na Active - středisko volného času na edukačním programu Cesta za uměním. Zábavnou formou her jsem se dozvěděli spoustu zajímavostí o architektuře, sochařství a malířství. Potom jsme si malování i vyzkoušeli. Moc se nám to líbilo.   tř. uč. Petra Novotná a žáci 1. C

Několik fotografií

 

Společné čtení s rodiči - 1.C

Ve čtvrtek 30. 11. jsme se s dětmi a rodiči sešli ke společnému čtení. Knížku vybrala a přečetla maminka našeho spolužáka. Paní Nováková vybrala z knížky Příběhy včelích medvídků dvě kapitoly. Po přečtení každého příběhu jsme plnili úkoly, které s četbou úzce souvisely. S některými nám pomáhali i rodiče a rádi se zapojili. Ale vše jsme nakonec zvládli velmi dobře. Bavili jsme se všichni a rádi se zase setkáme.    P. Novotná a žáci 1. C

Podívejte se na fotky

 

Návštěva keramické dílny - 4.B

Blíží se Vánoce a děti ze 4.B si vyrobily v keramické dílně Active SVČ krásné dárky.

Podívejte se, jak jim to šlo

 

 

Podzimní práce - Vv 9. ročník

Deváťáci ve výtvarce připravili zajímavé práce na téma Včelí svět a Žďárské pamětihodnosti.

Podívejte se na fotky z výstavy u vstupního schodiště.

 

 

Halloween

Deváťáci vymysleli, že bychom mohli oslavit Halloween stylovým oblečením. Na prvním stupni se v některých třídách připravovaly děti i ve výtvarné výchově a pracovním vyučování. Celý den jsme potkávali zajímavé kostýmy a originální líčení.

Podívejte se na fotky

 

Exkurze Brno - Anthropos, podzemí - 6.AB

V pátek 6. 10. se žáci 6. A a 6. B vypravili do Brna, kde v rámci dějepisné exkurze absolvovali prohlídku Pavilonu Anthropos. Rovněž si prošli středověké podzemní prostory Labyrintu pod Zelným trhem.

Několik fotografií

 

 

Projekt Dvorek za Dvojkou

Město už delší dobu uvažuje o revitalizaci prostoru za naší školou tak, aby vyhovovalo žákům, učitelům, ale i volnočasovým aktivitám školní družiny. Architekti, kteří se podílejí na realizaci, oslovili pedagogy, aby se se svými žáky do projektu zapojili. Kdo jiný než budoucí uživatelé by měli mít hlavní slovo? Vznikly krásné výtvory, které jsou nyní k vidění v dětském oddělení městské knihovny.    p.uč.Topinková

Několik fotografií z výstavy v knihovně


 

Další ročníky

 

Starší práce jsou uloženy v archivu - ve škole.

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky