Okresní kolo ve stolním tenise - 5. 3.

• Družstvo děvčat (Mrkvičková, Zbořilová - 8.B) - 3.místo

• Družstvo chlapců (Srnský - 7.B, Schmidt - 8.A, Dokulil - 9.B) - 7.-8. místo

Florbal - mladší žáci, krajské kolo - 18. 12. 2023

V pondělí 18.12.proběhlo v Třebíči Krajské finále florbalového turnaje ČEPS Cup.

Naši školu reprezentovali: F.Řičan, T.Imramovský, J.Buchta, F.Vašek, A.Štěpánek, P.Pavlíček, A.Sobotka

Náš tým se stal po velmi bojovném a statečném výkonu vítězem Krajského finále a postoupil do dalších bojů mezi vítěze ostatních krajských kol.

Výsledky utkání

Florbal - chlapci III, okres - 24. 11. 2023

Družstvo ve složení F.Kachlík, J.Kratochvíl Jakub, J.Láznička, R.Studený (6.A), M.Koloušek (6.B), O.Benc, M.Hemza (7.A), Š.Černý, T.Srnský, M.Brabec (7.B) vybojovalo stříbrnou medaili - 2. místo.

Popis utkání

Florbal - mladší žáci, okresní kolo - 23. 11. 2023

Okresní kolo se konalo ve sportovní hale na Bouchalkách.

Náš tým tak prošel turnajem s jediným malým zaváháním, přesto se ve svojí skupině umístil na prvním místě a tím si zajistil postup do krajského kola.

Florbal - dívky III, okres - 23. 11.

Dívky vyhrály jedno ze čtyř utkání a skončily na 4. místě.

Družstvo: E.Dokulilová, L.Kršková, A.Kubíčková, K.Látalová (6.B), A.Burešová, S.Kratochvílová (7.A), L.Kolariková, M.Kolariková, H.Šemrincová (7.B)

Výsledky jednotlivých utkání

Florbal - chlapci IV, okrsek - 23.11.

Hrálo se v hale 2. ZŠ. Reprezentovali nás D.Němec, M.Hřebačka (8.A), J.Anděl, A.Bukáček, J.Cejnek, A.Kment (8.B), O.Nedělka, O.Rousek, M.Švanda (9.B). Chlapcům se nedařilo a turnaj pro ně skončil.

Podrobnosti o  zápasech

Florbal - chlapci III, okrsek - 21.11.

Hrálo se v hale 2. ZŠ.

Naše družstvo ve složení F.Kachlík, J.Kratochvíl, J.Láznička, R.Studený (6.A), O.Benc, M.Hemza (7.A), Š.Černý, T.Srnský, J.Špaček (7.B) zvítězilo a postupuje do okresního kola.

Podrobnosti o zápasech

Florbal - dívky III, okrsek - 15.11.

Ve středu 15.11. se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale na 4. ZŠ Žďár nad Sázavou.
Děvčata se umístila na 1. místě a postupují do okresního kola, které se uskuteční 23.11. ve Velkém Meziříčí.

Složení družstva: E.Dokulilová, L.Kršková, A.Kubíčková, K.Látalová (6.B), A.Burešová, S.Kratochvílová (7.A) L.Kolariková, M.Kolariková, H.Šemrincová (7.B)

Přespolní běh - okresní kolo, 4. 10.

Okresní kolo přespolního běhu proběhlo na lyžařském areálu Martina Koukala u Pilské nádrže.

Zeměpisná olympiáda - školní kolo

V pondělí 22.1. se sešlo 40 soutěžících nad úkoly Zeměpisné olympiády.

Řešili úkoly s atlasem i bez atlasu.

Na stupně vítězů dosáhli:

kat. A (6.r.): 1. D.Kachlík, 2. E.Dokulilová, 3. D.Mach

kat. B (7.r.): 1. I.Nekovář, 2. Š.Černý, 3. J.Smolík

kat. C (8. a 9.r.): 1. P.Marek, 2. J.Pometlo, 3. T.Polanská

Vítězové postupují do okresního kola, které bude na DDM (ActiveClub) 21. února.

Šachy - okresní kolo

V pátek 19. 1. se uskutečnilo okresní kolo soutěže v šachu družstev.
V kategorii žáků 2. stupně základních škol se soutěže zúčastnilo i družstvo naší školy ve složení Jaroslav Špaček, Josef Zástěra, Vojtěch Závorka (všichni 7.B) a Sofiia Mytchenko (6.A) . Po sedmi kolech a dramatickém závěru nakonec naši žáci celou soutěž vyhráli. Zajistili si tak postup do krajského kola, které se bude konat v březnu.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a v krajském kole přejeme co nejvíce vyhraných partií.

V soutěži Christmas Quiz zvítězily žákyně naší školy!

Žákyně 9.B - B.Fialová, N.Jindrová a T.Veselská získaly první místo v soutěži Christmas Quiz, který pravidelně pořádá Střední škola obchodní a služeb SČMSD. Dívky porazily deset týmů z okolních škol v různých disciplínách, které prověřovaly nejen znalosti, ale také kreativitu. Gratulujeme!

Výhra je naše! 8.A

Žáci 8.A – Petr Schmidt, Dominik Němec, Thomas Koukola a Michal Hřebačka se zúčastnili soutěže vyhlášené žďárskými firmami v rámci Festivalu vzdělávání.

Vytvořili projekt, kterým ukázali, že Žďár je super město k žití. Porotě se tvorba chlapců líbila, a tak ji zařadila na příčku nejvyšší.

Cenu si chlapci převzali od zástupců firem osobně. Mohou se tak těšit s celou svou třídou na promítání v kině dle vlastního výběru i s občerstvením. K úspěchu jim gratulujeme!

Bobřík informatiky - 16. ročník

V týdnu od 6. do 10. 11. jsme se zúčastnili tradiční informatické soutěže.

Zachovali jsme soutěžní kategorie podle minulých let.

MINI - 4. a 5. ročník

Soutěžilo 81 žáků, Bobříka ulovilo 25 žáků. 1. A.Kakačová, E.Hemzová, A.Šimon (5.A)

BENJAMÍN - 6. a 7. ročník

Soutěžilo 77 žáků, Bobříka ulovilo 32 žáků. 1.P.Netopilík (7.B), 2.E.Dokulilová (6.B), 3. V.Závorka (7.B)

KADET - 8. a 9. ročník

Soutěžilo 69 žáků, Bobříka ulovilo 32 žáků. 1. K.Kakačová (9.B), J.Anděl (8.B), B.Benešová (9.B)

Všichni vítězové uhráli plný počet bodů - všechny úkoly vyřešili správně.

Logická olympiáda - nominační kolo

V prvním říjnovém týdnu soutěžili zaregistrovaní žáci 3. -  5. ročníku v kategorii A.

Nakonec se zúčastnili jen 4 odvážlivci.

Nejlépe si vedl Adam Štěpánek (5.A) s 91,5% úspěšnosti.

2. místo: Roman Tomandl (4.A), 3. místo: Václav Štěpánek (3.B).

Od 8. do 14. října soutěžili žáci 2. stupně v kategorii B.

Úkoly řešilo 8 žáků.

Nejlépe si vedla Nikola Jindrová (9.B) s 98 % úspěšnosti - postupuje do krajského kola.

2. místo: Vojtěch Závorka (7.B), 3. místo: Jiří Dokulil (9.B).

Umělecké soutěže

Požární ochrana očima dětí, výtvarná soutěž – 1. stupeň, školní kolo 29. 2.

Ve školním kole byly vybrány 3 nejlepší práce z každé kategorie.

Recitační soutěž, školní kolo - 1. stupeň

V úterý 20.2. se na naší škole konala tradiční recitační soutěž. Zúčastnilo se jí 33 žáků z 1. – 5. ročníku. Soutěž po úvodním rozmluvení probíhala v přátelském duchu, děti byly velmi dobře připraveny a bylo těžké rozhodnout, která báseň byla přednesena lépe. Nakonec porota složená z třídních učitelů vybrala recitátory, kteří dostali diplom a drobné dárky:

1. ročník – Gréta Kocmanová, Viktorie Anna Stará, Mikuláš Marek

2. ročník – Elen Alichanjan, Viktorie Šírová, Vojtěch Křišta

3. ročník – Iva Košťálová, Ester Eichlerová, Vanessa Antlová

4. ročník – Terezie Zárybnická, Lucie Musilová, Terezie Dvořáková

5. ročník – Karolína Ondráčková, Markéta Zrzavá, Elly Šustrová

Nejlepší recitátoři z 2. - 5. ročníku postupují do oblastního kola.
Všem zúčastněným dětem a úspěšným recitátorům děkujeme za pěkný zážitek a přejeme hodně úspěchů v další činnosti. Pohledy na stupně vítězů

Photocontest 2024

V neděli 21. 1. skončila možnost vkládat fotky do fotografické soutěže Photocontest. Letos se zúčastnili 4 šesťáci, 3 sedmáci a 1 deváťačka.

Fotky na téma Co se děje v trávě, Neobyčejná obyčejnost a Kdo si hraje, nezlobí si můžete prohlédnout v naší školní fotogalerii. Všechny soutěžní fotografie i s popisem najdete ve fotogalerii soutěže.

Velký úspěch zaznamenala Anna Kubíčková, s fotografií Váza postoupila do finále ČR. Jak to dopadlo - to se dozví v úterý 19. 3. na slavnostním vyhlášení výsledků v Praze.

Výtvarná soutěž Vánoční ozdoba - vyhlášení výsledků 15. 12.

V letošním roce se do výroby vánočních ozdob zapojilo více než 100 žáků. Bylo velmi těžké rozhodnout, které z ozdob jsou ty nejkrásnější.
Mezi faktory, jež rozhodly o našem výběru, patřily: originalita ozdoby, preciznost provedení a dodržení stanovených kritérií, jakými byly barevnost provedení, rozměr a materiál.
Díky tomu jsme vybrali 6 žáků, které jsme ocenili diplomem a dárky. Mezi hlavními výherci byli:
Alex V. 1.B, Dominik G. 2.A, Jan M. 2.B, Lucie M. 4.B, Zuzana J. 3.B a Šárka T. 9.B.
Ostatní soutěžící však také neodešli s prázdnou a dočkali se drobných dárečků.
Všem žákům děkujeme za účast a přejeme veselé Vánoce.
Fotografie z vyhlášení a některé práce

Pěvecká soutěž Skřivánek

Letošní Skřivánek proběhl ve čtvrtek 16. 11. Soutěže se zúčastnili zpěváčci 1.- 5. ročníku.

Všichni podali velmi pěkné výkony a porota měla těžké rozhodování.

Na medailových místech se umístili:

pořadí 1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník 5. ročník
1. A.Vokurková A.Kántor Z.Vetešníková V.Horáková K.Ondráčková
2. A.Fialová F.Zlesáková K.Starý K.Doležalová M.Zrzavá
3. G.Kocmanová V.Šírová A.Závorková E.Kuchařová T.Imramovský

Vítězům srdečně blahopřejeme. Rádi přivítáme nové zpěváky i do pěveckého sboru Sluníčka!