základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Facebook-Žďár n.S.

 

MŠMT

 

Práce žáků

 

2016/17

 

LEGO - Vyprávíme příběhy - Inf 3. AB

Třeťáci si vymysleli vlastní příběh - většinou pohádku, sestavili si scénu z Lega, přichystali postavy. Všechno jsme vyfotili.

Pak žáci ve Wordu doplnili bubliny s textem. Vznikly tak zajímavé komiksy, škoda jen, že jsme měli na dokončení málo času.

Příběhy 3.A, Příběhy 3.B

 

Divadlo - AJ, 9. AB

Deváťáci připravili dvě pohádky v angličtině - Kocoura v botách a Sněhurku. Sami si vyrobili také kulisy a dekorace. Na divadelní představení pozvali na konci školního roku děti z 1. stupně.

Podrobnosti o anglickém divadle

Fotografie z obou představení

 

Lego WeDo - informatika 6.A

Pouťové atrakce, letadla, auta, větrníky, jeřáby... si v informatice postavili a naprogramovali šesťáci z nové stavebnice. Nejdříve pracovali podle vlastní fantazie, pak zkusili několik modelů podle návodu. Tak vznikla tančící kuřata, hladový krokodýl nebo protahující se lev.

Fotografie z práce obou skupin

 

Ochutnávka ovoce

Letošní dodávku Ovoce do škol zakončili žáci 1. stupně ochutnávkou známého i exotického ovoce.
Na výběr měli jablka, pomeranče, banány, cukrové melouny ...

Podívejte se na fotky.

 

Lego - stroje, Pč- dílny 7. A, B

Sedmáci v dílnách stavěli nejdříve podvozky, pak celá auta. Nakonec v 7.A  doplňovali motor, v 7.B vyzkoušeli programovatelnou stavebnici Lego WeDo.

Fotky z práce obou tříd

 

 

Chlubiáda 2017

Na závěr letošních setkávání připravily pěvecké sbory Sluníčka a Blue Jeans tradiční Chlubiádu. Dopoledne bylo vystoupení pro 1. stupeň, odpoledne přišli rodiče a sourozenci. Písničky doplnila hra na flétnu a recitace. Děkujeme všem za velmi pěkný program.

Fotografie z vystoupení

 

Stavebnice Teifoc - Pč dílny, 7.AB

Letos poprvé si mohli sedmáci vyzkoušet práci se stavebnicí Teifoc. Nejdříve zkoušeli stavbu zdí a rohů "na sucho", s pomocí speciální malty stavěli domky podle návodu a doplňovali je různými přístavky a doplňky. Kluci ze 7.B pak společně vybudovali hrad (věže, cimbuří, krčmu, záchod, studnu, most...).

Fotografie ze stavby

 

Programovatelná stavebnice EV3 - informatika 9. B

Od začátku ledna pracovali deváťáci s programovatelnou stavebnicí. V závěrečné práci pak sestavili a naprogramovali vlastní modely. Stavěli většinou podle návodů, vyzkoušeli profesionální programy a připravili také vlastní program. Práci zdokumentovali na vlastních webových stránkách.

  

 

Akademie programování

Od 8. 3. do 5. 4. se 16 žáků 6. a 7.r. scházelo na Akademii programování, kde si zkoušeli programovat vlastní hry v prostředí KODU.

Jak to probíhalo, to si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo v krátkých videích, která do videosoutěže připravili Tadeáš Hansl (6.B) a Vojtěch Burian (7.B). Všechna soutěžní videa jsou přístupná na speciálním  YouTube kanále. kde si je můžete v průběhu dubna prohlížet, případně pro ně hlasovat.

 

Exkurze JE Dukovany, VD Dalešice - 9.A,B,C

Deváťáci jeli na tradiční exkurzi tentokrát ve dvou autobusech.

Navštívili informační centrum jaderné elektrárny v Dukovanech, kde si prošli novou expozici a podívali se do hráze přečerpávací elektrárny u přehrady Dalešice.

Několik fotografií

 

Lego WeDo - informatika 6. B

Vyzkoušeli jsme novou programovatelnou stavebnici. Šesťáci sestavovali modely podle návodu (tancující ptáčci, bubnující opice, hladový krokodýl, útočící lev, káča) i podle vlastní fantazie (nejrůznější pouťové atrakce, auto, letadlo, padací most, UFO...). Všechny modely se pohybovaly podle programů, které žáci připravili. Používali motory, žárovky a také senzory polohy a pohybu.

Podívejte se, jak se jim dařilo

 

Hrátky s osovou souměrností - matematika, výtvarná výchova, 6. ročník

Učivo o osové souměrnosti jsme zakončili tak trochu jinými hodinami. Své znalosti o shodnosti a osové souměrnosti využili žáci při vytváření návrhů symetrických vzorů, vystřihování osově souměrných obrazců, konstrukci os souměrnosti rovinných útvarů.

Prohlédli jsme si fotky známých staveb, které jsou osově souměrné. Využili jsme interaktivní tabuli a žáci pracovali do připravených pracovních listů. Také obrázky vzniklé z jejich jmen pomocí osové souměrnosti byly zajímavé a připomínaly jim ufony, brouky, květiny apod. S osovou souměrností pracovaly děti také v hodinách výtvarné výchovy.

p. uč. Iva Nováková

Podívejte se na několik fotografií

 

Soutěž o nejhezčí vánoční přání

Na závěrečné výstavě se sešla téměř stovka velmi pěkných přáníček.

V jednotlivých kategoriích zvítězily: Šárka Trojanová (2.A), Beáta Pospíchalová (4.B), Zuzana Hájková (8.A) a paní Iva Hájková.

Podrobný popis soutěže od p. uč. Topinkové,

Fotografie prací a pohled na stupně vítězů

 

 

Projekt Příběhy bezpráví - Oběti komunismu, dějepis 9.B

Deváťáci se opět zapojili do projektu Příběhy bezpráví. E.Dobešová, M.Havlová, M.Marková, N.Němcová, L.Slavíková a V.Vášová připravily nástěnku, prezentaci a besedu s manželi Dvořáčkovými. Paní učitelka Kučerová doplnila téma filmem z videotéky projektu,

 

Zoner Callisto - Vlastní obrázek, informatika 8.B

Závěrečnou prací v programu Callisto je vlastní obrázek. Žáci jej mají vytvořit pomocí tvarování. Mohli pracovat podle předlohy, ale výsledek je složen pouze z objektů, které připravili sami.

Podívejte se, jak se jim letos dařilo.

 

Laboratorní práce - chemie 8.A, B

Podívejte se jak si žáci 8. ročníku poprvé v hodině chemie vyzkoušeli na vlastní kůži práci laborantů.

Několik fotografií

 


 

Další ročníky

Zpět na aktuální školní rok

Starší práce jsou uloženy v archivu - ve škole.

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky