• pedagogická rada 24. 6.

• odevzdávání  výměna učebnic - 1. stupeň 24. 6. , 2. stupeň 25. 6.

• slavnostní vyřazení deváťáků na Staré radnici v pátek 28. 6.

• vydání vysvědčení 28. 6.

Od pondělí do čtvrtka 24. - 27. 6. končí výuka po 4. vyuč. hodině, od 12:40 oběd po třídách

V pátek 28. 6. oběd asi v 10:00 po třídách.

Pozor - obědy na poslední týden je třeba ODHLÁSIT do čtvrtka 20.6.

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků proběhne ve čtvrtek 20.6. od 15:00. Zveme všechny rodiče.

V pátek 14. 6. dostali žáci sladkou odměnu od firmy Hettich za práci v soutěži Pokojíček snů / My cool room. Odevzdali 21 velmi pěkných prací, které byly vystaveny na Staré radnici.

Soutěžily všechny děti z 5.A a 6.B a několik družstev z 8.A, 8.B a 9.B.

Pokojíky byly plné moc pěkných nápadů, podívejte se na fotky.

V úterý 11.6. se na hřišti u 2. zš konalo okresní kolo Atletického čtyřboje - kat.III. Zúčastnila se ho 2 naše družstva.

Mladší žáci vybojovali- 2. místo, mezi jednotlivci D. Čejka - 3. místo.

Mladší žákyně obsadily 6. místo, v jednotlivcích N. Ptáčková - 13. místo

Výsledky - chlapci (pdf), Výsledky - dívky (pdf)

V sobotu 8. 6. byly na Dni Žďáru vyhlášeny výsledky soutěže Jsme nad Sázavou. Soutěže se z naší školy zúčastnilo 12 žáků s návrhy na úpravu břehů řeky Sázavy.

Mezi nejlepší práce se zařadily návrhy J.Dokulila, A.Pohlové a B.Fialové na 1.stupni a E.Růžičkové a A.Pavlíka na 2. stupni.

Soutěžní práce a fotky z vyhlášení nejlepších prací.

Na Dni Žďáru vystoupil také pěvecký sbor Sluníčka - několik fotografií

Ve čtvrtek 6. 6. jsme pořádali už 18. Olympijský den.

Děti z 1. stupně soutěžili v běhu, skoku do dálky a hodu míčkem. Na řadu přišly i netradiční disciplíny. Nejvíce bodů nasbírala třída 1.B, prvňáčci vyhráli dort od paní Kakačové.

Děkujeme paní Kakačové za dlouhodobou sladkou podporu naší olympiády

Děkujeme také všem dalším sponzorům z řad rodičů, z jejich darů mohli mít radost všechny děti.

Medailisté si užili výhru a každý zúčastněný žák si odnesl drobný dárek.

Jmenovité poděkování sponzorům (doc).

Děkujeme také všem deváťákům, kteří velmi pomohli s organizací

Fotografie z Olympijského dne

Ve středu 5. 6. se ve Velkém Meziříčí konalo okresní kolo Atletického čtyřboje.

Chlapci vybojovali 2. místo, nejlépe si vedl Vojta Zedník (9.B) - 2. mezi jednotlivci

Dívky byly páté, nejlepší Hanka Malíková (9.B) obsadila 15. místo

Výsledky - chlapci (xls)

Výsledky - dívky (xls)

V pondělí 3. 6. proběhla tradiční Chlubiáda.

Vystoupily pěvecké sbory Sluníčka a Blue Jeans, děti z kroužku fléten, osmáci a deváťáci s vlastním muzikálem a děvčata ze 3.B s Motýlím tancem.

Děkujeme všem zúčastněným za pěkná vystoupení.

Podívejte se na fotky. Videa na školní síti.

V pátek 31. 5. jsme si užili ukázky dravců.

Akci výborně připravila firma Seiferos.

Několik fotografií

Ve čtvrtek 30. 5. a v pátek 31. 5. proběhlo republikové finále sportovní ligy základních škol ve volejbalu. Naše družstvo chlapců ve složení P.Švoma (7. B), T.Hansl (8. B), A.Bantianidis (9. A), T.Jeřábek, A.Pavlík, T.Smolík, J.Topinka (9. B) obsadilo krásné 6. místo.

Na začátku turnaje se kluci utkali s týmy Znojma a Nového Jičína, kteří se pak utkali i ve finále. Kluci bojovali statečně, ale soupeři byli silnější.

Klukům patří velké dík za bojovnost a reprezentaci naší školy v tak velkém turnaji.

Do okresního  kola Pythagoriády, které se konalo 28. 5. postoupili všichni úspěšní žáci z 5.–8. ročníku. Většina našich žáků je v první polovině výsledkové listiny.

Nejvíce se dařilo žákům 5.roč.: K.Hadová – 1. místo, A.Brabcová – 2. místo, O.Mráček – 7. místo.

Také v ostatních kategoriích mají žáci skvělé výsledky: V.Růžičková (6.r.) - 3. místo, M.Kunstműller (8.r.) – 4. místo a D.Brabec (8.r) - 5. místo

V pátek 24. 5. měli v 1. B projektový den. Téma bylo pohádka O budce a provázelo žáky v každé hodině. Nakonec si prvňáčci pohádku i zahráli.

Rozdělili se do skupin, nasadili si čepičky a rázem se z nich stali úžasní herci.

Podívejte se na fotky.

V pátek 24. 5. se v Třebíči konalo krajské kolo atletických závodů OVOV.

Na stupně vítězů dosáhli: D.Čejka, P.Plevová a Š.Sedlák.

Gratulujeme k úspěchu a budeme držet palce v republikovém finále, do kterého postupují.

Výsledky jednotlivců (xls)

22. 5. se uskutečnilo okresní kolo Archimediády. Zúčastnilo se 6 žáků naší 7. B.

Úspěšnými řešiteli se stali Vít Balcar, Šimon Slavík, Šárka Hrnčířová, Veronika Jindrová a Jakub Kužel.

V úterý 21. 5. se na našem hřišti konalo krajské kolo Poháru rozhlasu.

Družstvo chlapců v kat. III vybojovalo 3. místo.

Reprezentovali nás: J.Jeřábek, M.Kakač (6.B), F.Bártek, D.Sedlák (7.A), V.Balcar (7.B), T.Hansl, A.Polanský, O.Novák (8.B)

Nejlépe si vedl Tadeáš Hansl (8.B), který dvakrát obsadil 2. místo (běh 60 m, skok daleký).

Výsledková listina - naši žáci (xls)

V pondělí 20. 5. jsme se zúčastnili krajských kol programátorské soutěže Baltie 2019. Nejlépe si vedl E. Dítě - v celostátním porovnání obsadil 16. místo.

M. Dolák a J. Roudenský se umístili na 20. - 21. příčce v celostátním porovnání ve své kategorii.

Ze žáků 1. stupně byl nejlepší D. Dočekal - 26. v celostátním porovnání.

V pátek 17.5. se oba školní sbory Sluníčka i Blue Jeans již tradičně zúčastnily přehlídky pěveckých sborů v Bystřici nad Pernštejnem. Spolu s dalšími osmi, většinou školními sbory jsme prožili krásné hudební dopoledne. Máme radost z velkého počtu zpěváčků na naší škole a doufáme , že slova závěrečné písně akce „Zpívání nás baví“ budou platit po celý jejich život.

Ve středu 15. 5. se v Táboře konalo 2. kolo kvalifikace do Jr.NBA League.

Naši žáci v novém - velmi mladém týmu statečně bojovali, ale na postup to nestačilo.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl určen Martin Růžička.

Podrobnosti o utkáních

Ve středu 15. 5. proběhlo na našem hřišti okresní kolo v Poháru rozhlasu, kat. III.. Naši chlapci obsadili 1. místo a postupují do krajského kola v Třebíči v úterý 21. 5.

Děvčata se umístila na 4. místě (s odstupem pouhých 31 bodů)

Podrobné informace, Výsledky - xls

Ve čtvrtek 16. 5. se konalo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Naši školu reprezentovali:
I. kategorie – K.Hadová, M.Chmelíček (oba 5.A), P.Hanus, T.Ptáčková (oba 5.B) - 4. místo

II. kategorie – K.Synková, V.Volkmannová (obě 8.A), M.Kunstmüller, O.Pleva (oba 8.B) - 9. místo

Podrobné informace o soutěži

V úterý 14. 5. proběhlo ve Velkém Meziříčí okresní kolo v Poháru rozhlasu, kat. IV. Naši chlapci obsadili 2. místo. Děvčata se umístila na 5. místě.

V úterý 14. 5. se mladší dívky zúčastnily krajského kola turnaje ve vybíjené.

Po dramatických bojích se naše družstvo obsadilo 4. místo.

V pátek 10. 5. se ve Velkém Meziříčí konalo okresní kolo fotbalového turnaje McDonald Cup.

Reprezentovala nás 2 družstva.

Mladší tým (1.-3. ročník) obsadil 4. místo, starší tým (4.-5. třída) vybojoval 2. místo.