základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy

Město Žďár n. S.
MŠMT

 

Výlet ke Křiváku - 2.A

24. 6. 2021

 

Po bouřkové noci jsem měla vážné obavy, zda se výlet uskuteční. Ale bylo nám přáno! Však jsme si to taky za ten letošní divoký rok zasloužili!

 

Sovičky se sešly ve třídě, kde se rozdělily do pěti družstev po pěti (zde je pěkné propojení s matematikou). No, a mohli jsme vyrazit.

 

Šli jsme přes louky, kde jsme si zahráli Těkej-stronzo-dvojice, při této hře si děti navzájem sdělovaly svá očekávání a já jsem dle toho mohla uzpůsobit náš program. Pokračovali jsme kolem staré čističky, v půli kopce nás čekal pohádkový kvíz, ve kterém si sovičky vedly náramně dobře.

Nahoře na kopci bylo pěkné lesní prostranství, jenž nás přímo vybízelo ke stavění domečků pro skřítky a víly. Bylo krásné pozorovat, jak jednotlivá družstva spolu komunikovala, spolupracovala, obešlo se to bez hádek, je vidět, že diskutování, které hodně trénujeme, nese své ovoce. Jupí! S paní učitelkou Jindrovou jsme absolutně nedokázaly vybrat vítěze, to zkrátka nešlo. Všichni to měli famózní, a proto byla všechna družstva oceněna nejvyšším počtem bodů.

A to už se blížila "velká přestávka" a začala se ozývat soví bříška. Došli jsme ke studánce u Křiváku, rozložili jsme se na piknik a "debužírovali jsme".

Když jsme po sobě uklidili, následovala střelba šiškami na cíl. Každý měl 3 hody, trefa se započítávala k celkovému počtu bodů družstva.

Za Křivákem jsme si na louce zahráli Cukr-káva-limonáda a honičku. Řádně jsme doplňovali tekutiny. Poté jsme prošli chatovou osadou v Hamrech a vyprovodili jsme našeho spolužáka domů, neboť s rodiči odjížděli na cyklovýlet. Zde nás čekalo příjemné překvapení. Dostali jsme nanuka a náramně jsme si jej ve stínu garáže užili! Mňam!

Pak už jsme sledovali čas. Na slibovaný diktát bohužel nedošlo. Zastavili jsme se u Hamroně, kde si šplhavci zaskotačili. A pak už jen tradá do školy.

Výlet byl super, děti byly moc a moc prima, vtipné, poslušné, kreativní. Zkrátka, je s nimi legrace, jsou nesmírně roztomilé a šikovné. S p. uč. Jindrovou jsme zkonstatovaly, že výlet byl super a že máme bezva třídu.

 

 

Topča

 

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky