základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Junior NBA League 2018

28. 11. 2018 - finále ČR, Praha - hala Královka

 

Po všech vyhraných zápasech v naší Divizi s celkovým skóre 340:96(!), ve kterých jsme naše soupeře díky vynikajícím výkonům našich hráčů výrazně přehrávali, jsme se umístili na skvělém prvním místě a postoupili do Finále Východní divize.

 

Zde jsme narazili na soupeře Golden Statte Warriors/ZŠ TGM Blansko a San Antonio Spurs/ZŠ Otická, Opava.

Oba soupeře jsme postupně porazili (56:9, 32:10) a postoupili do závěrečného turnaje republikového finále Jr. NBA League, které se konalo 28. 11. v Praze, v hale na Královce.

 

Zde se sešly týmy

  • New York Knicks/ ZŠ a MŠ Švihov,

  • Oklahoma City Thunder/ZŠ Komenského 2, Žďár nad Sázavou,

  • Los Angeles Clippers/ZŠ Heyrovského Olomouc

  • Washington Wizards/ ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem.

 

Na Královce už se jednalo o veliký svátek školního basketbalu a parádní show, která ke sportu na této úrovni zřejmě patří. Hráči byli moderátory vyvoláváni ke každému utkání svými jmény, na velkoplošných obrazovkách jsme mohli vidět jejich fotografie, nechyběly ani šlehající plameny při nástupu hráčů.

V přestávkových blocích byli hráči zváni moderátory k rozhovorům, které byly promítány na obrazovkách v hale.

Celou tuto basketbalovou show jsme mohli vidět v internetovém vysílání, finále přenášela Tv Nova Sport 1.

 

Ve velmi silné konkurenci týmů, jejichž všichni hráči se aktivně věnují basketbalu, jsme prohráli oba zápasy a obsadili tak v republikovém finále Jr. NBA League 2018 čtvrté místo.

 

Vzhledem k tomu, že se tohoto projektu zúčastnilo celkem 72 školních týmů z celé naší republiky, je toto umístění velkým úspěchem hráčů a hráček naší školy, jelikož třetina našeho týmu se buď do této chvíle basketu nevěnovala vůbec, nebo již ukončila svoji činnost v basketbalovém týmu BK Vlci Žďár nad Sázavou.

 

Závěrečný ceremoniál turnaje vyvrcholil vyhlášením vítězů a předáním cen zúčastněným týmům. Přestože jsme neobsadili žádnou medailovou pozici, byl tento moment i pro nás velmi radostný.

Hráč našeho týmu, Jan Džurban byl vybrán do All Star teamu finálového turnaje!!!

 

Dalším potěšujícím momentem tohoto dne byl tým našich fanoušků z řad žáků prvního stupně naší školy (doplněný výpravou rodičů hráčů), který neúnavně povzbuzoval náš tým i v momentech, kdy se mu právě nedařilo.

 

Finálovému dni prestižního turnaje přihlížely i VIP osobnosti včetně druhého Čecha v NBA a ambasadora projektu Jiřího Welsche. Jako už tradičně nechyběl ani zástupce NBA. Z NBA Europe dorazil Alex Sarama.

 

Rozhodující duely ozvláštnilo i vystoupení YouTubera Taryho, který předvedl své akrobatické umění v improvizovaném parkouru.

 

Rádi bychom na tomto místě poděkovali všem hráčům, kteří po celou dobu našeho působení v Jr. NBA League 2018 odevzdávali velmi kvalitní a bojovné výkony (mnohdy na hranici svých možností), Jiřímu Kazdovi a Haně Jozífkové z BK Vlci Žďár nad Sázavou za vedení našeho týmu, vedení 2.ZŠ za významnou podporu týmu a fan-týmu a městu Žďár nad Sázavou za drobné upomínkové předměty pro naše soupeře.

 

Mgr. Vít Uhmann

Televizní přenos - TV COM

Fotogalerie na webu soutěže,

Video - Youtube, asi 15 minut, autor: tatínek M. Pleva

Několik fotografií od pana Plevy

 

Zpět - úvodní stránka Jr. NBA League

 

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky