8.B – Mach Marek, Novák Ondřej

Zápasy našeho mužstva:

II. ZŠ Žďár – ZŠ Nádražní Bystřice 2 : 1 (2 : 1)

Branky: Hrubý, Polívka

Do hry naše družstvo zasáhlo jako poslední. Měli jsme tedy možnost prohlédnout si všechny soupeře v akci. Bylo jasné, že turnaj bude velmi vyrovnaný. Což nám potvrdil i první zápas. Do vedení jsme se dostali šťastnou střelou, kterou brankář zřejmě neviděl. O náskok jsme se však připravili lehkovážnou rozehrávkou a začínalo se od nuly. Postupně jsme získávali herní převahu a zaslouženě šli opět do vedení. Druhý poločas byl boj o každou část hřiště, ale už bez vyložených šancí. Důležité vstupní utkání jsme zvládli.

II. ZŠ Žďár – ZŠ Velká Bíteš 5 : 0 (1 : 0)

Branky: Polívka 2x, Beran 2x, Čejka

Do dalšího utkání jsme nastoupili již mnohem sebevědoměji a vytvořili si stálou územní převahu. Z velkého množství šancí jsme však v prvním poločase využili pouze jedinou. Druhá půle byla o něčem jiném. Po řadě velmi dobrých kombinačních i individuálních akcí jsme soupeře převálcovali a zvítězili výrazným rozdílem.

II. ZŠ Žďár – IV. ZŠ Žďár 2 : 2 (1 : 0)

Branky: Čejka, Jaroš

Vyloučení: hráčská lavička

Tradiční soupeř ze Žďáru v předchozím utkání zaváhal a to jej trochu poznamenalo. Po neúspěšných zápas v okrsku jsme do zápasu vlétli a zaslouženě si vypracovali dvoubrankové vedení. Velice dobře jsme odehráli i oslabení, kdy jsme soupeři aktivní hrou nedovolili vystřelit na branku. V závěru jsme však svými chybami umožnili skóre vyrovnat. Hráči asi byli myšlenkami v posledním rozhodujícím utkání.

II. ZŠ Žďár – ZŠ Bory 3 : 4 (0 : 3)

Branky: Polívka, Slavík

Vyloučení: Čejka

Poslední utkání turnaje bylo soubojem o postup do kraje. Našemu mužstvu stačila i remíza. Zápas jsme však absolutně nezvládli. Obrovskými hrubkami v rozehrávce jsme se dostali do dvoubrankového manka a posadili soupeře na koně. Nepomohl ani timeout po prvních obdržených brankách. Hráli jsme špatně a naivně.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním vývoj utkání otočit, ale po další naší hrubce, opět inkasovali. Za zoufalého stavu 0:4 se však našli hráči, kteří neztratili naději na dobrý výsledek a bojovali. Zápas se postupně změnil v drama. Měli jsme několik výborných možností vstřelit vytouženou vyrovnávací branku, ale bohužel se nám to, i přes obrovskou snahu nepodařilo.

Postup jsme ztratili vlastními chybami. Je to velká škoda, protože velkou část turnaje jsme hráli dobrý florbal. Konečné druhé místo je pěkné, ale …