základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

771 131 713

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

736 472 471

jídelna, 2. ZŠ:

775 886 119

 

 

Odkazy

SPOLU 2014/15

 

Projekty

 

Klub rodičů a dětí
- KRDU


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

 

Adopce koně - Vv 9.B

školní rok 2022/23

 

Jednou se v naší třídě objevil zvláštní host. Byl to sádrový kůň, kterého přinesla naše paní učitelka. Byl to neobyčejný koník, který měl potenciál stát se součástí našeho každodenního života.

 

Když jsme se o něj postarali, vzali jsme si ho pod svá křídla jako společný projekt. Na podzim jsme ho vyzdobili kaštany a žaludy, které jsme shromáždili při cestě do školy. Jemně jsme je připevnili k jeho hřívě a ocasu a koník se tím proměnil v symbol podzimu. Byl ohromující pohled, jak se přírodní dary prolínaly s uměleckou tvorbou.

Když nastala zima, naše kreativita se znovu rozproudila. Natřeli jsme koně na bílo, aby připomínal zasněženou krajinu. Upletli jsme malou čepici a sedlo z vlny. Na jeho záda jsme umístili panáčka z alobalu, který vypadal jako statečný jezdec. Celý koník vypadal, jako by právě vyjel do zimních končin, připravený na dobrodružství a tajemství sněhu. Tento výtvor připomínal sv. Martina.

Když nás obklopila jarní atmosféra, přinesli jsme našeho sádrového koně do třídy, abychom mu vdechli nový život. Natřeli jsme ho na hnědo, aby připomínal přírodní barvy. Ozdobili jsme ho květinami, které vyrobily kreativní dívky . Koník se stal květinovou oázou, která přinášela radost a čerstvý vzduch do naší třídy.

Tímto způsobem jsme vytvořili nádherný příběh našeho koně Hanuše. Z každé roční doby jsme udělali jedinečný zážitek. Každá změna a ozdoba symbolizovala proměnu.

kluci - spisovatelé z 9.B

holky - malířky zatím zdobí halu

 

p. uč. Eva Šimurdová

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky