základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

 

Odkazy

SPOLU 2014/15

 

Projekty

 

Klub rodičů a dětí
- KRDU


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

 

Dílna čtení - Fakta a názory - 5. A

prosinec 2018

 

V dílně čtení jsme se tentokrát zaměřili na rozdíl mezi fakty a názory. Děti velmi snadno dokázaly vysvětlit rozdíl mezi nimi.

Pro tuto dílnu jsem vybrala dětem doposud neznámého autora Julesa Vernea a zároveň nový literární žánr - sci-fi literaturu.

 

 

Nejprve jsme říkali fakta a názory na knihy a obrázek na zemi.

Děti velmi dobře obě skutečnosti odlišovaly.

Poté každý dostal text a rozdělily se do dvojic. Měly si barevně podtrhnout názory, na které v textu narazí. Je skvělé, jak mezi sebou dokážou argumentovat, domlouvat se, spolupracovat, mé kantorské srdce plesalo.

 

Po dokončení úkolu se sešly s další dvojicí a sdílely si podtržená místa, odůvodňovaly, proč se tak rozhodly. Poté jsme se sešli v kroužku a debatovali jsme.

Opět se děti rozešly do dvojic, jiných než před tím, a další barvou vyhledávaly fakta. Těch bylo mnohem méně. Opět diskutovaly, zda je to vědecky dokázáno, prokazatelné či viditelné. Následovalo sdílení ve čtveřicích a s celou třídou.

 

Dále jsem měla připravený pracovní list, část vyplňovaly děti v další dvojici a část plnily samy. Měly popsat nějaký zážitek, který se v příběhu odehrál, a vyjádřit se, zda by to chtěly nebo nechtěly také zažít a proč. Zajímavé počteníčko...

 

Hodina proběhla v pohodě a v prima pracovní atmosféře, navíc jsme se dozvěděli, že Jules Verne byl v dětství trochu rošťák.

 

 

 

tř. uč. 5. A Lucie Topinková

Fotografie z akce

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky