základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

 

Odkazy

SPOLU 2014/15

 

Projekty

 

Klub rodičů a dětí
- KRDU


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

 

Geometrie - 5. A

září 2018

 

Nedávno jsme ve čtení diskutovali na téma „škola“. Z této diskuze vyplynulo, že děti příliš nebaví má oblíbená geometrie. Vzhledem k tomu, že jsem psala na vysoké diplomku zaměřenou právě na geometrii, zamyslela jsem se nad tím, zda by nešla učit zábavnější formou. Zkrátka, bylo mi geometrie líto.

O víkendu jsem proto připravila pro děti skupinovou práci. Bylo celkem osm úkolů na probírané učivo – grafický součet a rozdíl úseček. Úkoly jsem rozmístila po přízemí, v jídelně i na přístavek, aby se děti zároveň i protáhly.

 

 

Uprosila jsem svého tchána, aby mi dovezl laťky dlouhé 2 m a 1 m, nastříhala jsem motouz, brčka, vymyslela zapeklitá větná tvrzení a další úkoly.

Každá skupina cestovatelů (žáci jsou rozděleni na celoroční hru Cestování po Evropě) obdržela hrací plán s úkoly a popisem stanoviště, kde se úkol bude plnit.

 

Děti spolupracovaly velmi pěkně, navzájem si ve skupinkách učivo i vysvětlovaly, což bylo z celé akce to nejcennější. Dokázaly také respektovat pokyny, aby se po škole pohybovaly pomalu a v tichosti. Učitelé, kteří měli volnou hodinu a šli v místech, kde děti pracovaly, je chválili, což mě jako třídní velmi potěšilo.

 

 

Co se týče splnění úkolů, skupinám se dařilo většinu úkolů vyřešit. Někteří ještě potřebují trochu trénovat, takže se této problematice bude ještě věnovat.

Byla to prima hodina, líbila se jak dětem, tak i mně.

 

p. uč. Lucie Topinková

Několik fotografií

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky