základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Florbal - krajské kolo (kategorie IV.) - chlapci

4. 12. 2017, Sportovní hala v Havlíčkově Brodě

 

Účastníci turnaje:

  • ZŠ Komenského 2 Žďár nad Sázavou

  • ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod

  • ZŠ Seifertova Jihlava

  • ZŠ Na Pražské Pelhřimov

  • ZŠ Okříšky

 

Naši školu reprezentovali:

8.A – Bantianidis Athanasios,

9.A – Hrubý Tomáš, Koloušek Kryštof, Lacina Jakub,

9.B – Osmík Jiří, Pelikán Matěj, Svoboda Šimon

 

Zápasy našeho mužstva:

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Jihlava 3 : 1 (1 : 1)

Branky: Pelikán, Osmík, Svoboda

Velmi důležité zahajovací utkání bylo od počátku vyrovnané. Hráči se snažili hrát bez chyb a zodpovědně plnili obranné úkoly. Po povedené akci jsme šli do vedení. Soupeře jsme drželi poměrně daleko od naší branky. Když už to vypadalo, že poločas v klidu dohrajeme, vyrobili jsme chybu v rozehrávce, kterou soupeř potrestal. Do poločasu zbývalo třináct vteřin.

Druhá půle byla podobná první. Pomohl nám však soupeř hloupím vyloučením. Přesilovku jsme sice nevyužili, ale naši hráči se dostali na koně. Vstřelili jsme gól a přidali další. Některé další dobré šance zůstaly nevyužity.

 

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Okříšky 1 : 4 (0 : 2)

Branka: Svoboda

Vyloučení: Osmík

Do druhého utkání jsme již vstoupili sebevědoměji, ale to nám paradoxně uškodilo. Naši hráči se až příliš bezhlavě vrhali do útoku a nestíhali se vracet. První dvě branky jsme dostali po rychlém rozehrání brankáře a propadnutí celé obrany ve středu hřiště.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zápas otočit. Rychle jsme snížili, ale téměř v zápětí opět prohrávali o dvě branky. Jak jinak z rychlého protiútoku. Brankář soupeře si připsal třetí asistenci. I když naši hráči bojovali, na soupeře to nestačilo.

 

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Havlíčkův Brod 2 : 5 (1 : 3)

Branky: Hrubý, Lacina

Vyloučení: Svoboda

Před utkáním s Brodem jsme měli ještě reálnou naději na postup do kvalifikace. Zápas jsme však začali jak ve zpomaleném filmu. Všude jsme byli o krok později, vázla rozehrávka. Toho soupeř dokázal využít a ujal se vedení.

Naděje svitla v okamžiku, kdy se nám podařilo vyrovnat. Bohužel zhasla v posledních dvaceti vteřinách první půle, kdy po našich hrubých chybách soupeř zápas prakticky rozhodnul. Přes zlepšenou hru v druhé části utkání jsme bohužel prohráli a Brod si definitivně zajistil postup.

 

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Pelhřimov 3 : 1 (1 : 1)

Branky: Pelikán, Hrubý, Lacina

Poslední utkání celého turnaje rozhodovalo jen o celkovém umístění. S vědomím, že poslední rozhodně skončit nechceme, jsme na soupeře vlétli. Podařilo se nám využít přesilovku a jít do vedení. Vypracovali jsme si i několik dalších dobrých příležitostí, ale soupeřův brankář byl proti. Vyrovnání přišlo opět po bleskovém protiútoku, kdy se naši hráči zapomněli na útočné polovině. V druhé půli jsme protivníka přeci jen přetlačili a zaslouženě vybojovali konečné třetí místo.

 

Stejně jako vloni končíme v krajském kole. Vzhledem k úzkému kádru a předváděné hře (ve všech kolech) musíme být nadmíru spokojeni. Hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

 

p. uč. Jiří Staněk

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky