Napadl sníh, takže od 14.12. do 20.12. proběhne lyžařský kurz pro žáky 7.ročníku.

Ve středu 5. 12. prošly školou dvě mikulášské party.

Jak už to bývá - někoho pochválili, někoho potrestali.

Děkujeme deváťákům za pěkný průběh a následný úklid.

Fotografie z akce

Ve středu 28. 11. se vydali naši basketbalisté  v dresech Oklahoma City Thunder a jejich fanouškové na finále Jr. NBA League do Prahy.

Všemi předchozími zápasy prošlo naše družstvo vítězně, v Praze obsadilo 4. místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Podrobnosti  o finále, Naše účast v projektu, Fotogalerie na webu soutěže,
Video - Youtube, asi 15 minut, autor: tatínek M. Pleva, Několik fotografií od pana Plevy

Ve středu 28. 11. se hrálo ve Velkém Meziříčí okresní kolo turnaje ve florbalu (kat. III - chlapci). Naši chlapci vybojovali 2. místo.

Podrobný popis utkání

Ve čtvrtek 22. 11. se hrálo okrskové kolo turnaje ve florbalu (kat. IV-chlapci).

Družstvu našich osmáků a deváťáků se moc nedařilo - jedna výhra a dvě remízy stačily na 9. místo.

Ve čtvrtek 22. 11. se ve Velkém Meziříčí konalo okresní kolo ve florbalu (kat. III - dívky). Naše děvčata hrála velmi dobře - ze čtyř utkání ve třech zvítězila.

Vybojovala 2. místo - gratulujeme.

V úterý 20. 11. se konalo okrskové kolo ve florbalu pro kat. III - chlapci.

V základním kole chlapci ze tří zápasů 2x zvítězili, v semifinále také.

Finále skončilo v herní době remízou, po nájezdech připadlo vítězství soupeři.

I tak naše družstvo postupuje do okresního kola.

V pátek 16. 11. a v sobotu 17. 11. proběhla další akce projektu SPOLU - Noc ve škole. Šesťáci si vyzkoušeli spoustu aktivit a her na téma spolupráce.

V sobotu pak proběhlo komentované prohlížení fotografií společně s rodiči.

Fotogalerie z Noci ve škole

Ve čtvrtek 15. 11. se ve Žďáře hrálo okrskové kolo turnaje ve florbale - dívky, kategorie III. Naše děvčata zvítězila ve všech zápasech a postupují do okresního kola.

Ve čtvrtek 15. 11. soutěžili žáci 1. stupně v pěvecké soutěži Skřivánek.

V jednotlivých ročnících zvítězili:

E.Vobořilová, M.Kubiš, T.Horká, Š.Trojanová, K.Růžičková

Podrobnější výsledky a fotky ze soutěže

Ve středu 14. 11. se konal 3. soutěžní den basketbalové soutěže Jr. NBA League.

Naše družstvo opět zvítězilo ve všech třech zápasech a postupuje dál.

V období od 5. do 16. 11. probíhal 11. ročník Bobříka informatiky.

Soutěže se u nás zúčastnilo 225 žáků - 59 na 1. stupni, 166 na 2. stupni.

V kat. MINI získali plný počet bodů a tím i 1. místo: A.Brabcová, B.Fialová, D.Dočekal, Š.Kotík. Bobříka ulovilo 36 dětí.

V kat. BENJAMIN zvítězila Š.Hrnčířová, 2. F.Beran, 3.-4. V.Růžičková (1. mezi šesťáky) a V.Jindrová. Bobříka ulovilo 15 žáků.

V kat. KADET získal nejvíc bodů z celé školy E.Dítě, 2. V.Burian, 3. M.Kunstmüller.

Bobříka informatiky ulovilo 21 žáků.

Výsledková listina - úspěšní řešitelé (pdf)

V krajském kole Logické olympiády soutěžili 4 žáci v kategorii A a 1 žák v kategorii B. Vedli si velmi dobře:

V kat. A se nejlépe umístil J. Šebesta (13. místo), v kat. B obsadil E. Dítě 8. místo.

Výsledky krajského kola, Nominační kolo A2, A, B

Ve čtvrtek 1. 11. se ve sportovní hale na Bouchalkách konalo okresní kolo florbalového ČEPS Cupu

Soutěže se zúčastnilo 7 družstev, každý hrál s každým. Naše družstvo 2x zvítězilo a 1x remízovalo.

Po 6 zápasech obsadili 4. místo.

Ve čtvrtek 1. 11. se na Bouchalkách konalo okrskové kolo v minikopané (kat. IV).

Naši chlapci obsadili 3. místo.

Podrobnosti o zápasech

Na začátku listopadu se žáci 8. a 9. ročníku pustili v chemii do laboratorních prací.

Osmáci si vyzkoušeli filtraci, destilaci a krystalizaci, deváťáci "vypěstovali" krystaly ve vodním skle a prozkoumali srážecí reakce solí.

Podívejte se, jak se jim dařilo.

Ve středu 31. 10. proběhlo druhé kolo utkání basketbalového projektu Jr. NBA League. Naši hráči zvítězili v obou zápasech a postupují dál s plným počtem bodů. Držíme palce do třetího kola, které bude ve středu 14. 11.

28. 10. 2018 jsme oslavili 100. výročí vzniku Československé republiky.

Při té příležitosti připravili učitelé řadu projektů pro žáky.

Práce žáků i výtvarné nápady učitelů teď zdobí naši školu.

Prohlédněte si fotky.

Před Podzimními prázdninami byla vyhlášena tradiční školní výtvarná soutěž.

Letošní téma je adventní kalendář.

Soutěžící jsou omezeni pouze max. rozměry 30 x 60 cm a tím, že nesmí použít jehličnaté větvičky. Jinak je materiál a způsob výroby volný. Soutěžní výtvory je třeba odevzdat do středy 21. 11. (žáci 1. stupně - třídní učitelé, 2. stupeň - p. uč. Holoubková)

Výrobek je třeba doplnit štítkem se jménem, třídou a kategorií soutěžícího.

Plakát k soutěži s podrobnými informacemi (rtf)

V pátek 26. 10. jsme ve škole přivítali dětí a jejich průvodce z ukrajinského města Chust, kteří byli ve Žďáře na družební návštěvě. Všichni si prohlédli školu a pak se přemístili do haly. V hale se mohli naši žáci 1. stupně podívat na velmi pěkné folklorní vystoupení zakarpatského souboru Kamarádi.

Několik fotografií z vystoupení

Ve čtvrtek 25. 10. připravila paní Hájková z firmy Vespa Eko pro děti z 5.A tvořivou dílnu na téma Hallowen.

24. 10. sehráli naši reprezentanti první tři utkání Jr. NBA League.

Vedli si výborně, postupují dál s plným bodovým ziskem.

Podrobnosti o utkáních

V úterý 23. 10. jeli šesťáci na dějepisnou exkurzi do Brna.

Podívali se do Anthroposu a prohlédli si Brněnské podzemí.

Fotografie z exkurze

V sobotu 13. 10. se 23 šesťáků vydalo na společnou vycházku do okolí Žďáru.

Doprovázeli je 3 učitelé a asi 10 rodičů a sourozenců. Byla to 2. akce letošního ročníku projektu SPOLU.

Fotky z cesty

Ve čtvrtek 11.10. se zástupci naší školy - P. Plevová a J. Džurban - zúčastnili slavnostního draftu Jr. NBA League 2018, který se konal v hale Královka v Praze.

Základní části tohoto basketbalového projektu pro žáky 1. stupně se účastní 30 školních týmů, které postoupily z kvalifikace. Naše škola byla nasazena do divize D a byl nám vylosován tým NBA Oklahoma City Thunder, v jehož dresech budou naši žáci hrát.

Několik fotografií z draftu a tréninku, který vedli ambasadoři projektu Jiří Welsch a Francisco Elson.

Ve středu 10. 10. soutěžili naši mladší žáci v krajském kole Přespolního běhu.

Družstvo ve složení: F. Bártek, V. Balcar, J. Jeřábek, D. Polívka, D. Čejka, O. Pleva zvítězilo.