Nástěnka

Týdenní plán práce (pdf)

Školní rok 2017/18

Jarní prázdniny budou v našem okrese od 26. února do 2. března.

Ve čtvrtek 1. 2. se uskutečnilo okresní kolo olympiády českého jazyka. Naši školu reprezentovali Markéta Rychtaříková a Martin Hein z 9.B. V silné konkurenci si museli žáci poradit s jazykovými otázkami a slohovou prací na zadané téma.

Blahopřejeme Martinovi ke krásnému 5. místu!

V pondělí 29. 1. proběhla pedagogická rada, která uzavřela 1. pololetí školního roku 2017/18.

Výpis z vysvědčení a pochvaly dostali žáci ve středu 31. 1.

Jarní prázdniny jsou v našem okrese na přelomu února a března.

V pátek 26. 1. k nám přišli pan ing. Fořt a studenti průmyslovky Jindřich Dítě a Jakub Melichar s ukázkami virtuální reality. Přednášku a ukázky si užili žáci 6.B a 8.B. Seznámili se s úžasným projektem, ve kterém průmyslováci zpracovali do virtuální reality kostel na Zelené hoře, prohlédli si návrh moderní vily, vydali se na cestu do hor a zkusili si cestovat po světě s GoogleEarth VR.

Dozvěděli se také hodně zajímavých informací o žďárské střední průmyslové škole. Bylo to moc pěkné, děkujeme.

Fotografie z akce

Ve středu 24. 1. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Matematické olympiády.

V kategorii Z5 byli všichni naši žáci 5. ročníku – Matyáš Dolák (19. – 27. místo), Štěpán Synek, Martin Pavlík a Filip Zbořil - úspěšnými řešiteli.

V kategorii Z9 postoupili do okresního kola 4 žáci – Klára Porubská, Martin Hein, Jan Řehoř a Václav Ruber. Nejlépe se dařilo Honzovi Řehořovi, který jako úspěšný řešitel obsadil 11. místo.

Podrobné výsledky - kat. Z5 a kat. Z9 na webu ActiveClubu.

V úterý 23. 1. začal lyžařský výcvikový kurz pro 7. ročník.

Sedmáci lyžovali v okolí Žďáru, v pátek 26. 1. uzavřeli kurz výpravou do Nového Města na Moravě a zpět. V pondělí se už budou učit podle rozvrhu.

Fotky z lyžáku

V úterý 23. 1. se konaly na hřišti za naší školou tradiční párkové lyžařské závody, kterých se zúčastnilo 57 závodníků z 1. stupně.

Podrobnosti o závodech a fotografie ze závodů

Ve čtvrtek 18. 1. se 30 dětí z 1. stupně zúčastnilo školního kola recitační soutěže. V jednotlivých ročnících zvítězili: V.Schwarzová, K.Divoká, L.Žáková, D.Vostrejš a T.Olivová.

4 soutěžící postupují do oblastního kola, které bude 22. 2.

Podrobnosti o soutěži a několik fotografií

V úterý 16. 1. proběhlo okresní kolo Dějepisné olympiády.

Z naší školy se zúčastnili 2 žáci, výborně si vedla Lucie Kadlecová, obsadila 5. - 6. místo a postupuje do krajského kola, které se koná 20. března v Pelhřimově.

Výsledková listina - ActiveClub (pdf)

V pátek 22. 12. jsme si opět užili Skřivana. Letošní ročník výborně moderovali Rap, Country a Pop z 9.B. Výborné výkony předvedlo 9 zpěváků - jednotlivců a jedna skupina (7.B). Soutěž tradičně uzavřela vtipná taneční vystoupení 9.A a 9.B - letos obě třídy doplnily i vánoční píseň.

Děkujeme všem, kdo se soutěží a vystoupeními pomáhali: panu školníkovi, který vše zvučil, skupině Crazy Monkeys a p. uč. Hrnčířové za doprovod, paní Idě Krškové za taneční vedení 9.B ...

O první dvě místa se musely s plným počtem bodů podělit Sandra Stemberková a Eileen Niederlová (9.B), těsně je následovala na 3. místě Anja Zažímalová (7.B).

Fotografie ze Skřivana

Ve čtvrtek 21. 12. byla vyhodnocena školní výtvarná soutěž O vánoční ozdobičku. Soutěže se zúčastnilo neuvěřitelných 112 soutěžících, což je čtvrtina žáků naší školy.

V jednotlivých kategoriích zvítězili: K.Kakačová (3.A), J.Džurban (4.A), V.Fňukal (6.A), Z.Hájková (9.B) a maminka Machová.

Podrobnosti o soutěži a fotografie ozdob a předávání cen

Ve čtvrtek 21. 12. proběhlo v Pardubicích finále ČR v soutěži KoduCup 2017.

Do finále postoupili  J.Aldorf (6.B), J.Kolek (7.A) a V. Burian (8.B).

Kluci měli 45 minut na programování hry na téma Obrana hradu.

Pak pracovala porota, soutěžící si mohli zahrát Minecraft ve virtuální realitě nebo závodit na X-BOX ve Forza turnaji.

Naše družstvo si vedlo velmi dobře - Vojtěch Burian obsadil 2. místo.