Vysvědčení, která si žáci nevyzvedli 30. 6., jsou uložena u paní sekretářky. Vyzvednout si je mohou žáci nebo rodiče v úředních dnech (12. a 26. 7., 11. a 28. 8. od 10 do 12 hodin).

V pátek 30. 6. jsme se na Staré radnici slavnostně rozloučili se všemi třemi třídami deváťáků.

Podívejte se, jak to probíhalo.

Ve čtvrtek 29. 6. byl vyhodnocen letošní sběr pomerančové kůry.

Na 1. stupni i v celé škole zvítězila Kristýna Kakačová (2.A), usušila a přinesla celkem 31 kg. Na 2. stupni zvítězil David Gregor (9.B) s 15 kg.

Nejvíce kůry nasbírali žáci 4.A (102 kg).

Podrobnější informace

Velký úspěch naší žákyně: v úterý 27. 6. proběhlo slavnostní vyhlášení Talentu Vysočiny.
Alžběta Pečínková obhajovala loňský zisk Talentu Vysočiny v oblasti sportovní. Po vyhlášení všech ocenění a hlavně v oblasti sportovní ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kdy Bety nebyla jmenována, přišlo malé zklamání.
O to větší radost byla při vyhlášení Ceny hejtmana Kraje Vysočiny. Toto ocenění získali pouze tři žáci a studenti ze základní a středních škol. A jedním z nich je žákyně naší školy Alžběta Pečínková. Ocenění získala za výborné výkony v biketrialu.

Blahopřejeme k velikému úspěchu. Několik fotografií

Deváťáci připravili v angličtině dvě pohádky pro děti z 1. stupně. Kocoura v botách a Sněhurku sehráli ve vlastnoručně připravených kulisách ve čtvrtek a pátek 22. a 23. 6. Podrobnosti od p. uč. Topinkové

Fotografie z obou představení

Letošní dodávku Ovoce do škol zakončili žáci 1. stupně ochutnávkou známého i exotického ovoce.

Na výběr měli jablka, pomeranče, banány, cukrové melouny ...

Podívejte se na fotky.

V sobotu 10. 6. byli V.Burian, T.Hansl, J.Kolek a K.Šípková na závěrečném dni Akademie programování. Akce se konala v sídle společnosti Microsoft v Praze.

Pro všechny zúčastněné žáky byl připraven program, jednotlivé disciplíny byly hodnoceny. Vojtěch Burian obsadil mezi staršími žáky 3. místo.

Několik fotografií

Okresní kolo Atletického čtyřboje - kat. III se konalo na našem hřišti ve čtvrtek 8. 6.

Družstvo našich chlapců zvítězilo, dívky obsadily 4. místo.

V jednotlivcích zvítězil Jirka Osmík (7.B), na 2 místě byli společně Tanys Bantianidis (7.A) a Vojta Zedník (7.B).

Fotografie - kat. III., Podrobné výsledky

V úterý 6. 6. jsme se zúčastnili okresního kola Atletického čtyřboje ve Velkém Meziříčí.

V kategorii IV. nás reprezentovalo 5 dívek a 4 chlapci.

Na stupně vítězů dosáhla Lucie Rosecká - 3. místo.

Družstvo dívek zvítězilo, chlapci obsadili 6. místo.

Fotografie - kat. IV., Podrobné výsledky

Žáci 1. stupně si opět v úterý 6. 6. užili Olympijský den. Všichni soutěžili v běhu na 60 m, hodu míčkem a skoku do dálky. V mezičasech vyzkoušeli řadu dalších netradičních disciplín a her. S organizací celého dne výborně pomáhali deváťáci. Děkujeme jim za velkou pomoc a klidný průběh soutěží.

Děkujeme také všem sponzorům, kteří pomohli Olympijský den uskutečnit a zajistit ceny pro vítěze.

Fotografie a pohledy na stupně vítězů, Výsledková listina

V pondělí 5. 6. byli představiteli města přijati úspěšní sportovci Žďáru nad Sázavou. Setkání bylo spojeno s oceněním těchto sportovců a poděkováním za reprezentaci města.
Oceněna byla rychlobruslařka Martina Sáblíková a následně pak náš školní tým basketbalistek a tým malých basketbalistů BK Žďár.
Blahopřání a drobné dárky předala našim žákyním Martina Sáblíková a představitelé Žďáru. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

2. B, 3. A a 5. A se v březnu zúčastnily výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a Káťa Vince z 3. A zvítězila. Dnes jí do třídy přišel pogratulovat a předat ceny hasič pan Luboš Zeman. To je poprvé, co tuto soutěž vyhrál někdo z naší školy.

Jupí a Káti 3x sláva!!!   p. uč. Topinková

Na závěr letošních setkávání připravily pěvecké sbory Sluníčka a Blue Jeans tradiční Chlubiádu. Dopoledne bylo vystoupení pro 1. stupeň, odpoledne přišli rodiče a sourozenci.

Písničky doplnila hra na flétnu a recitace. Děkujeme všem za velmi pěkný program.

Fotografie z vystoupení

V sobotu 27. 5. uspořádaly paní vychovatelky z družiny tradiční výlet - tentokrát na Babín.

Všichni putovali pěšky lesem, objevili pramen řeky Sázavy, prošli si naučnou stezku, opekli si špekáčky, plnili náročné úkoly, hledali a našli poklad - zkrátka užili si nádherný den.

Několik fotografií z výletu

V pátek 26. 5. se Jan Buček zúčastnil krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu. Letos se závodilo v Libici nad Doubravou. Honza zvládl závody velmi dobře - se ztrátou asi 2,5 minuty na vítěze obsadil 5. místo v kategorii H7 (z 24 závodníků).

Ve čtvrtek 25. 5. se v Třebíčí konalo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Naši žáci vybojovali 3. místo.

Vojtěch Zedník (7.B) zvítězil v kategorii Ch2003 a postupuje do celostátního kola.

Podrobné výsledky - pdf, Fotografie ze závodů

Krajské kolo atletických závodů Pohár rozhlasu (kat. III i IV) proběhlo v úterý 23. 5. Závodilo se v Třebíči.

kat. III. - 2. místo

V.Zedník (2.-běh 60 m), S.Nečas, M.Ptáček, F.Řádek, A.Polanský, M.Vytlačil, A.Bantianidis, O.Kunc (1.-skok daleký), P.Brabec, M.Kaplan

kat. IV - 3. místo

M.JIndra (3.-běh 60 m), M.Pelikán (2.-běh 1500 m), P.Mazourek, T.Pachl, J.Lacina, D.Kozub, A.Vavera, P.Mazourek, J.Lacina