Na pondělí 7. 5. bude vyhlášeno volno pro žáky. Následuje státní svátek - úterý 8. 5.

V pondělí 30. 4. se učí dle rozvrhu.

Přijímací zkoušky ve školním roce 2017/18 (pro žáky 6. ročníku ve šk. roce 2018/19) proběhly v pátek 20. 4. 2018.

Výsledky přijímacího řízení - přijatí a nepřijatí žáci (pdf).

Pan ředitel žádá rodiče dětí, které byly přijaty do třídy s RVI a zároveň se rozhodly studovat na víceletém gymnáziu, aby to co nejdříve oznámili ředitelství školy. Uvolněná místa budou nabídnuta nepřijatým žákům.

Zápis do prvních tříd - Rozhodnutí o přijetí (pdf)

Ve čtvrtek 10. 5. pojedou žáci 7. AB na exkurzi do Kutné Hory.

Program: Muzeum stříbra - středověký důl, chrám sv. Barbory - venkovní prohlídka, Sedlec - kostnice, v případě pěkného počasí rozhledna Kaňk.

Exkurze do dolu se nemohou zúčastnit žáci s klaustrofobií.

S sebou: pohodlné boty, svačina - pití, kartička pojišťovny, Kinedryl - igelitový sáček

Sraz u školy: 6:45, návrat přibližně v 16:00.

V úterý 24. 4. proběhla v naší sportovní hale Kvalifikace ČEPS Školní basketbalové ligy.

Družstvo: Sebastián Kašpar, Jiří Dokulil, Jan Džurban, Petra Plevová, Kateřina Vince, Ema Vencelidesová, Vojtěch Kužela, Ondřej Fousek, Šárka Křížová, Ondřej Mráček a Petr Hanus.

Celým turnajem náš tým provedl basketbalový trenér Petr Kazda.

Náš tým obsadil v kvalifikaci první místo a postoupil do dalšího kola, které se bude konat 3. května v Pardubicích.

Podrobný popis utkání

V pondělí 23. 4. se v Jihlavě konalo krajské kolo turnaje v minikopané (kat. IV). Reprezentovali nás:

A.Bandianidis, M.Ptáček (8.A), T.Hrubý, K.Koloušek, J.Lacina (9.A),

J.Osmík, M.Pelikán (9.B). Chlapci vybojovali 4. místo - gratulujeme.

22. duben je Den Země. Deváťáci připravili v chemii řadu velmi pěkných prací na téma ekologie, šetření energiemi, práce s odpady ... Své nápady předvedli ostatním, seznámili je s problematikou, diskutovali o problémech.

Popis práce od p. uč. Novákové. Podívejte se na fotografie.

Páťáci se v přírodovědě učí o zdravém životním stylu. Různými způsoby zkusili vyjádřit, jak je nebezpečné kouření pro lidské tělo a zdraví.

Ze svých výtvorů připravili nástěnku na přístavku a v přízemí školy.

Několik fotografií

Ve čtvrtek 19. 4. se naši žáci zúčastnili okresního kola atletické soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Vedli si velmi dobře - zvítězili a postupují do okresního kola.

Výsledky a body - pdf

V úterý 17. 4. se naši chlapci zúčastnili okresního kola turnaje v minikopané v Bystřici n.P.

Reprezentovali nás: A.Bandianidis, M.Ptáček, M.Vytlačil (8.A), T.Hrubý, J.Lacina (9.A), J.Osmík, M.Pelikán (9.B).

Naše družstvo zvítězilo a postupuje do krajského kola v Jihlavě.

V pátek 13. 4. naše dva týmy zúčastnily krajského kola soutěže Prezentiáda. Tomáš Drdla, Adam Pavlík, Jan Vašek a Lucie Zemanová (všichni 8.B) obhajovali své prezentace na téma Práce snů. Oba týmy předvedly pěkné práce i vystoupení a i když nevystoupily na stupně vítězů, zaslouží pochvalu a poděkování za reprezentaci školy.

Všichni tři kluci se také zúčastnili krajského kola Office Areny v Novém Městě na Moravě. I tam sice nedosáhli na medaile, získané zkušenosti v práci s Wordem, Excelem a PowerPointem však určitě využijí.

Ve středu 11. 4. proběhlo v hale Na Bouchalkách okresní kolo ve vybíjené v kategorii MIX. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Matěj Březina, David Polívka, Daniel Stemberk, Jakub Jan Válka, Filip Zbořil, Martin Kakač, Martin Hrubý, Petr Hanus, Ondřej Mráček, Lukáš Vondráček a Aleš Jungr.

Soutěže se zúčastnilo 16 skupin a naši chlapci skončili na pěkném 6. místě.

Za velkou bojovnost a nasazení si zaslouží velkou pochvalu.

V pátek 6. 4. se naši chlapci zúčastnili krajského kola turnaje v basketbale.

Reprezentovali nás: O.Pleva (7.B), J.Topinka (8.B), D.Grodl, F.Grodl, J.Lacina (9.A), Š.Svoboda (9.B).

Naše družstvo obsadilo 3. místo.

Podrobnosti o utkáních

Ve čtvrtek 5. 4.proběhlo na 4. ZŠ okresní kolo ve vybíjené v kategorii dívky.

Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Anna Mašková, Sára Kaplanová, Tereza Olivová, Martina Mandelíková, Kristýna Lacinová, Tereza Ptáčková, Veronika Dočekalová, Petra Plevová, Klára Jozífková a Anna Brabcová.

Dívky skončily na 4. místě. Za svoji bojovnost a sportovního ducha si zaslouží velkou pochvalu.

Velký obdiv sklidily i za nové dresy, které jim moc slušely a měly možnost jako první se v nich předvést.

Ve středu 4. 4. se 10 žáků naší školy zúčastnilo okresního kola fyzikální olympiády.

V kategorii F (osmý ročník) byli úspěšnými řešiteli: Lukáš Bukáček – 2. místo, Eduard Dítě – 4.-7. místo, Adam Pavlík – 8. – 9. místo, Jan Vašek – 14. – 15. místo.

V kategorii E (devátý ročník) byl úspěšným řešitelem Martin Hein – 3. místo.

V úterý 27. 3. se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo Matematické olympiády.

Naši školu reprezentoval Jan Řehoř z 9. B., který se stal úspěšným řešitelem této soutěže.

V pátek 23. 3. se konala závěrečná část krajského kola Astronomické olympiády.

Ačkoliv do krajského kola postoupili všichni žáci, kteří zpracovali školní kolo, až do závěrečné - prezenční části se propracoval pouze Eduard Dítě z 8.B.
Podařilo se mu obsadit 8. místo.

Ve čtvrtek 22. 3. proběhla na 1. stupni soutěž v mluvním projevu.

V jednotlivých ročnících zvítězili: Martin Růžička, Ludmila Žáková, Kristýna Hadová, Šimon Vokurka.

Podrobné informace

Ve čtvrtek 22. 3. proběhlo okresní kolo ve volejbale dívek na ZŠ Palachova.

Družstvo ve složení Lucie Krejčí, Anna-Marie Kršková (9.B), Věra Háčková, Zuzana Hájková (9.A), Simona Topinková (8. B), Kristýna Seidlerová (7.B) se umístilo na 5. místě.

Výsledková listina (pdf)

V úterý 20. 3. se v Pelhřimově konalo krajské kolo dějepisné olympiády tematicky zaměřené na období První republiky. Naši školu úspěšně reprezentovala Lucie Kadlecová, žákyně 9.B. Blahopřejeme ke krásnému 11. místu!

V úterý 20.3. se na naší škole pořádaly jako každý rok okresní závody ve šplhu pro1. stupeň ZŠ.
Přijelo k nám celkem 90 závodníků z 22 škol.

Závody proběhly bez problémů a úrazů. Naši žáci se v závodním poli neztratili a dobře se umístili. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy, děkujeme všem, co pomáhali.

Podrobná výsledková listina (pdf), Fotografie ze soutěže

V úterý 20. 3. se na hale konalo okresní kolo basketbalu - kat. III, chlapci i dívky.

Reprezentovali nás: K.Lacinová, T.Slámová, M.Horká, D.Kočárková, N.Sáblíková, T.Šustáková, K.Synková a F.Beran, J.Jaroš, J.Jeřábek, J.Kužel, D.Tomek, J.Bartoš, A.Polanský.

Obě družstva v turnaji zvítězila. Blahopřejeme.

Podrobný popis utkání, Několik fotografií

V sobotu 17.3. proběhlo krajské kolo pěvecké soutěže v oblasti folkloru v Telči.

Zúčastnilo se 6 žáků, v nejstarší kategorii získala S. Stemberková 3. místo, ve 2. kategorii se L.Kukačka probojoval z 50 účastníků do první desítky a E. Niederlová obsadila krásné 2. místo a bude nás reprezentovat na zemském kole v Chrudimi.

V sobotu 17. 3. si užilo 34 šesťáků v rámci projektu SPOLU dobrodružství na lezecké stěně. Lezení nám už tradičně umožnili členové lezeckého oddílu Active SVČ - moc děkujeme.

Pro ty, kdo právě nelezli, byla připravena řada aktivit zaměřených na spolupráci.

Fotografie z akce

V pátek 16. 3. se v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina uskutečnilo krajské kolo soutěže Poznej Vysočinu!, kterou pro žáky 2. stupně zš našeho kraje pořádá Krajský úřad.
V tomto kole reprezentovali naši školu Lucie Kadlecová z 9.B a Filip Řádek z 8.B, kteří si svoji účast vybojovali ve školním kole v konkurenci dalších deseti žáků.

V Jihlavě se umístili v 1. třetině výsledkové listiny.

Ve čtvrtek a pátek 15. a 16. 3. proběhla tradiční matematická soutěž Klokan.

Letos soutěžilo celkem 246 žáků, z toho 165 na prvním a 81 na druhém stupni

V jednotlivých kategoriích se nejlépe umístili:

• Cvrček: 1.místo J.Šebesta (3.A), 2.místo Š.Trojanová (3.A), 3.místo M.Navrátil (2.B)

• Klokánek: 1. A.Mašková (5.A), 2. F.Zbořil (5.B), 3. V.Kužela (4.A)

• Benjamín: 1. T.Hansl (7.B), 2. E.Růžičková (7.B), 3. D.Brabec (7.B),

• Kadet: 1.  E.Dítě (8.B), M.Hein (9.B), K.Porubská (9.B)

Výsledková listina - xls (vždy pouze do poloviny bodů vítěze)

Jáchym Poul ze 4. A a Karolína Divoká z 2. B se ve čtvrtek 15. 3. zúčastnili okresního kola Dětské scény, což je soutěž v přednesu a recitaci. Jako předskokan je podpořil Daniel Vostrejš ze 4. A.

Všechny děti recitovaly na výbornou, jejich výkony patřily mezi nejlepší. Oba naši reprezentanti, Jáchym a Karolínka, získali od odborné poroty čestná uznání za přirozený projev. Několik fotografií