základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

JÍDELNÍČEK

Objednávky obědů

 

Odkazy

Projekt SPOLU

Projekt
 EU - Peníze školám

Projekt Učíme interaktivně

 

Klub rodičů a dětí


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

Školní výlet - 5.A

29. a 30. května 2014, Křižanov - Drak

 

Ve dnech 29. a 30. května se naše třída dočkala dlouho očekávaného výletu. I když lilo jako z konve, skvělá nálada nás neopustila ani na chviličku.

V 8.37 jsme se nalodili i s našimi bágly do osobního vlaku a vyrazili směrem do Křižanova. Na křižanovském nádraží jsme se museli obléknout do pláštěnek nebo nepromokavých bund, neboť déšť se rozhodl, že nás do rekreačního střediska Drak doprovodí. Přestože byla naše zavazadla těžká, dorazili jsme s úsměvem na rtech a celkem v pohodě. Samozřejmě bychom neměli tak těžká zavazadla, kdyby nebyl hlášen déšť na oba naše výletové dny. Museli jsme s sebou mít značnou zásobu teplého oblečení a obuvi. Ale zvládli jsme to!

Ubytovali jsme se v prostorných chatkách v pokojích po 6, povlékli jsme si postele, někdo zdatněji a krásněji, někdo ... a čekali jsme do 14. h na začátek programu. Čas jsme si krátili návštěvami na pokojích našich spolužáků a spolužaček, hraním různých her nebo tančením podle předcvičovatelů. Nejlépe se osvědčil jako předcvičující tanečník Fíďa, ale děvčata se také nenechala zahanbit.

Ve 14. h jsme se sešli v klubovně s našimi instruktory, Verčou a Glumem. Na seznámení jsme si zahráli legrační hry. Hráli s námi i paní učitelky, Topča a Kuželka. Velmi se nám líbila hra Močál, kdy se paní učitelky a další dva žáci obětovali pro svá družstva, abychom my ostatní mohli „bez obtíží“ přejít suchou nohou. Ještě nikdy jsme po paních učitelkách „nelezli“. Někteří z nás dokonce vlezli Topči a Kuželce na záda, což bylo u hry Ruce, nohy. Hodně jsme se nasmáli! Pak jsme se rozdělili do skupinek, ve kterých jsme plnili vědomostní a stavitelský úkol. Ne všechny skupinky byly úspěšné, důležité bylo umět vyslechnout všechny členy týmu a jejich názory, rozhodnout, který by mohl být nejlepší a pracovat na něm celá parta. Holt, v některých situacích máme ještě mezery. Taky jsme hráli na zoologickou zahradu a Člověče, nezlob se. Pokud se podíváte na fotky, určitě nás uvidíte, jak jsme se výborně bavili.

Celé odpoledne uteklo jako voda, šli jsme na večeři, pak jsme měli chvíli volno. Kolem 20. h jsme si „opekli“ vuřty (paní kuchařky na plechu v troubě), dospěláci pro nás nachystali stezku odvahy a my jsme vyrazili. Kuželka nás vysílala, Topča byla za strašidlo, Verča fotila a Glum nás „odchytával“ na konci, kde jsme se podepsali na „pergamen“. Poté nás paní učitelky zahnali na hygošku a do pelíšků, bylo 22 h. Chvíli nám trvalo, než jsme usnuli, ale nakonec jsme upadli do spánku všichni.
Někteří z nás byli ráno vzhůru už v 5 h, začali konverzovat či hrát karty. Ranní rozcvička nebyla možná, bylo bláto a trochu poprchávalo. Snídaně byla formou švédských stolů, každý si nachystal na talíř, na co měl zrovna chuť.

Protože se počasí umoudřilo, mohli jsme dopoledne strávit s našimi instruktory venku. Nejprve jsme na hřišti podbíhali pod lanem. Když jsme na to šli každý sám, nebylo to těžké. Pak jsme to zkoušeli ve dvojicích, čtveřicích, osmicích a nakonec i celá třída najednou. Dokázali jsme to! Byli jsme tým!
Před lanovými aktivitami jsme museli trénovat záchranu a pomoc kamarádům. Byla to velká legrace, než jsme přišli na to, co se po nás chce. Někteří přistáli na zemi. Naštěstí na lanech jsme to celkem zvládli, nikomu se nic nestalo, všichni jsme přežili...

A protože jsme před obědem měli ještě čas, rozdělili jsme se na dvě družstva a hráli jsme Boj o vlajku. Boj to byl přímo divoký a nemilosrdný. Obě družstva se snažila svou vlajku střežit, chránit a uloupit ji protivníkům. Hráli jsme celkem pět kol a velmi nás to bavilo. Poté se s námi Verča a Glum rozloučili, my jsme jim poděkovali za dva báječné dny, které pro nás připravili, a šli jsme na oběd. Po obědě jsme měli ještě trochu času, tak jsme v klubovně hráli hry.

O půl druhé jsme se vydali z Draka do Křižanova a odtud na vlakové nádraží, což jsme s jistými obtížemi a operativně všichni zvládli. Po vyčerpávající cestě jsme rádi „naskákali“ do vlaku a dojeli na žďárské nádraží, kde už na nás čekali rodiče. Se slovy „ŠPINAVÍ ALE ŠŤASTNÍ nás paní učitelky rodičům předali.

Můžeme zkonstatovat, že náš výlet se vydařil, zažili jsme spoustu legrace, bezva her i dobrodružství, odnášíme si spoustu prima zážitků.

Sepsala Topča

Fotky z výletu

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky