základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

JÍDELNÍČEK

Objednávky obědů

 

Odkazy

Projekt SPOLU

Projekt
 EU - Peníze školám

Projekt Učíme interaktivně

 

Klub rodičů a dětí


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

Školní výlet - 4. A, B

22. května 2014, Praha

 

Děti se na výlet nejprve dlouho a pečlivě připravovali - uvidíte na fotografiích.

Ve čtvrtek 22. května do Prahy skutečně vyrazili - fotky z výletu.

 

Přečtěte si, co o výletu napsali:

 

Terezie Blažková

Na školní výlet nás paní učitelka začala připravovat několik dní předem. Kromě instrukcí ohledně slušného chování jsme si povídali o tom, co nás v Praze čeká.
Ve čtvrtek jsem vstávala o půl šesté ráno, abych stihla autobus. Jelikož mělo být velké teplo, tak mi máma nabalila plný batoh pití. Připadala jsem si jako velbloud, ale máma mě ujistila, že se bude hodit. Jako vždy měla pravdu. Když jsme přijely ke škole, skoro všichni už tam byli, i autobus. Hezky jsme se uvelebili a vyrazili směr Praha. Nálada byla dobrá, všichni jsme se těšili. Ale to jsme ještě netušili, jak to bude v tom horku náročné.
První zastávka byla rotunda sv. Martina. Pak jsme pěšky přešli na Vyšehrad. Na Slavíně jsme hledali hroby známých lidí. Vzpomněli jsme si na varování paní učitelky a snažili jsme se chovat tiše.
Autobusem jsme přejeli přes Prahu na Pražský hrad. Bylo čím dál větší teplo. Prošli jsme hrad od prvního nádvoří až po Daliborku. Viděli jsme střídání stráží. Ve Zlaté uličce jsme nakoukli do malých domečků.
Na Karlově mostě se nikdo neztratil, a tak jsme viděli i Orloj a sochu sv. Václava.
Do autobusu jsme se už vyloženě těšili. Všichni to ve zdraví přežili a vrátili jsme se v pořádku domů.
Byl to moc pěkný výlet. Nejvíc se mi líbil Vladislavský sál.
 

Tomáš Drdla

Byl čtvrtek a já s mojí třídou jel na výlet do Prahy. Ještě než jsem se vydal s taťkou ke škole, zkontroloval jsem si batoh. V autobuse jsem si sedl se Smoldou a hráli jsme karty a vyprávěli historky o Glumovi.

Když jsme dojeli do Prahy, jásal jsem nad úžasnými budovami. Nejdřív jsme šli na Vyšehrad. Stáli jsme u rotundy sv. Martina. Nejkrásnější byl výhled na Prahu. Zaujal mě hřbitov Slavín, kde jsme museli hledat hroby slavných osobností.

Z Vyšehradu jsme naskočili do autobusu a ten nás zavezl k Pražskému hradu. Přijeli jme včas na střídání stráží ve dvanáct hodin. Zaujal mne chrám sv. Víta, na který jsme šli po střídání stráží. Taky byla zajímavá socha sv. Jiří. Ve Vladislavském sále byly falešné korunovační klenoty. Ve zlaté uličce jsme navštívily výstavu brnění. Navštívili jsme i hustou Daliborku!

Po Nerudově ulici jsme šli na Karlův most. Byly tam zajímavé sochy. Z Karlova mostu jsme se vydali na Orloj. Orloj byl do detailu zhotoven. Pak jsme šli přes bludné ulice na Václavské náměstí. Byla tam socha sv. Václava na koni. Jedna z mála českých soch která sedí. Nakonec šup do autobusu a jet domů. Mám na ten výlet dobré vzpomínky.

 

Tereza Culková

Byl čtvrtek 22.května. Naše třída společně se 4.B. jela na výlet do Prahy. Sraz byl ráno u školy. Do Prahy jsme jeli autobusem.

Nejprve jsme šli na Vyšehrad. Na vyšehradském pohřebišti jsme dostali úkol najít hroby významných osobností. Když jsme šli z Vyšehradu k autobusu, tak jsme se nasvačili a cestou jsme si něco mohli koupit.

Dále jsme navštívili Pražský hrad, u něhož jsme viděli výměnu stráží. Postupně jsme prošli prvním nádvořím a Matyášovou bránou jsme vstoupili i na druhé nádvoří. Na třetím nádvoří jsme šli do Katedrály sv. Víta, dále jsme viděli sochu sv. Jiří a monolit. Byli jsme i ve vladislavském sálu, což byl vlastně královský palác. Když jsme si vše prohlédli, šli jsme ulicí, která se jmenuje Jiřská do Daliborky. V Daliborce jsme viděli všechna možná mučidla, kterými byl mučen Dalibor a ostatní. Vyšli jsme a honem jsme šli do Zlaté uličky, kde byl také rozchod, aby jsme si něco mohli koupit.V pár domech jsme mohli vidět historické pokoje.

jsme šli ulicí, která se jmenuje Nerudova. Zde jsme mohli vidět nade dveřmi domovní znaky jako např. U Dvou Sluncí, U Tří Hvězd atd.

Šli jsme na Malostranské náměstí, odkud jsme došli až na Karlův Most, kde jsme se rozdělili na skupiny, které jsme měli ve škole. Ve skupinách jsme měli říkat, co víme o sochách zde na mostě. Byla tam i socha sv. Jana Nepomuckého.

Potom jsme šli na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli orloj. Orloj byl moc krásný. Poté jsme šli přes Václavské náměstí na Hlavní nádraží, odkud jsme jeli zpátky do Žďáru nad Sázavou.

Nejvíce se mi líbil Vyšehrad a všechno to co k němu patří. Vyšehrad je navíc krásné místo. Celý výlet byl prostě krásný.

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky