7.A – Klukan Michael, 7.B – Culek Jaromír

Zápasy našich mužstev

II. ZŠ Žďár – ZŠ Nádražní Bystřice    55 : 5 (33 : 5)

Body: Novotný – 22, Mazourek – 15, Krmášek – 6, Smolík – 6, Culek – 4, Klukan - 2

V úvodním utkání turnaje jsme narazili na velice přijatelného soupeře. Od prvních vteřin byla jasně patrná herní převaha našeho mužstva. Soupeř hrozil jen sporadickými protiútoky a náhodnou, nepřipravenou střelbou. Důrazným presingem jsme nenechali protivníka rozehrát a sami zakončovali snadné koše. Nevyvarovali jsme se však několika zbytečných ztrát míče.

II. ZŠ Žďár – ZŠ Velká Bíteš    20 : 15 (14 : 7)

Body: Novotný – 7, Mazourek – 5, Smolík – 4, Culek – 4

Druhé utkání ve skupině bylo mnohem vyrovnanější. Soupeř měl na své straně jednoznačnou výškovou převahu. Našim hráčům to dělalo celý zápas značné problémy. Tvrdě a poctivě bránil a my jsme se jen velice obtížně dostávali do zakončení. V polovině první půle jsme si přeci jen vypracovali slušný náskok, který jsme udrželi až do konce i přes několik šťastných střel soupeře.

Semifinále:

II. ZŠ Žďár – ZŠ Školní Velké Meziříčí    31 : 3 (7 : 3)

Body: Mazourek – 16, Smolík – 6, Novotný – 5, Krmášek – 2, Cafourek - 2

Semifinálové utkání jsme začali velmi nervózně. Nedařila se nám střelba, propadali jsme v obraně a umožnili soupeři hrát vyrovnaný poločas. Druhá půle však byla úplně o něčem jiném. Zpřesnili jsme kombinaci, zvýšili presing a výsledek se dostavil. Soupeři jsme neumožnili vstřelit jediný koš a samy dobrým doskokem náskok v pohodě navyšovali.

Finále:

II. ZŠ Žďár – V. ZŠ Žďár    25 : 13 (17 : 6)

Body: Novotný – 12, Mazourek – 6, Culek – 6, Smolík - 3

Finálové utkání bylo odvetou týden starého okrsku. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem copak výhru a postoupit. Naše předsevzetí jsme začali naplňovat od prvních minut. I když jsme měli méně času (zápas se hrál pouze na 2x7 minut), hráči dokázali velmi rychle rozhodnout. Již v prvním polovině jsme si vypracovali dostatečný náskok, který jsme si udržovali po celé utkání. Nutno dodat, že soupeř působil značně odevzdaným dojmem a cestu za postupem nám usnadnil.