Závěrečná práce LEGO EV3
9. B   2018/19

Skupina B2

 

 

 

Automat C-1

Co to dělá?

Nejdříve vhodíme minci do díry. Kostka udělá zvuk. Poté si vybereme buď tyčinku, nebo vrácení peněz. Pokud chceme tyčinku, stiskneme tlačítko nad ní. Mince zapadne do prostoru pro mince. Nakonec vypadne tyčinka a my si ji můžeme vzít. Nebo si vybereme, že nic nechceme, tak požádáme o vrácení peněz tlačítkem dole. Na levé straně modelu v díře si vezmeme minci a můžeme jít pryč.

Program

V programu jsme použili jednoduchou tzv. ,,roztrojku". To znamená, že po té, co senzor vyhodnotí minci, která padá do prostoru pro mince, nastane chvíle, kdy se program dostává na rozcestí. Zde člověk zvolí, zda si vybere produkt jedna, nebo produkt dva, či si nevybere nic a požaduje návrat peněz.

Pokud vyžaduje produkt jedna, nebo dva, stiskne příslušné tlačítko. Otočný mechanizmus vhodí minci do prostoru pro mince. Motory pohání pás, který vhodí do prostoru pro odebrání produktu zvolený produkt. Produkt člověk vyjme manuálně.

Pokud si člověk vyžaduje návrat peněz. Zvolí příslušné tlačítko a mechanizmus nastaví minci do příslušné polohy pro manuální odebrání mince člověkem.

 

Fotografie

Stavění modelu Zkouška modelu Předvádění automatu

Další práce