základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy

Město Žďár n. S.
MŠMT

 

Výlet 6. A - Hrad Veveří, Tišnov

5. - 6. 6. 2012

 

Sraz jsme měli v 6:10 hodin.

Jeli jsme vlakem do Tišnova, kde jsme měli skoro hodinu čas, a proto jsme si dali rozchod. Šli jsme do Alberta.

Dále nás čekala cesta z Tišnova do Veverské Bítýšky, kde jsme opět nastoupili do autobusu. Vystoupili jsme u hradu Veveří. Šli jsme na prohlídku hradu. Hrad byl zrovna rekonstruován, a proto nebyl zrovna krásný.

Po prohlídce hradu jsme šli na „příhrádek“, kde jsme si mohli vyzkoušet různé hry např. diabolko, talíře na tyčkách, tři tyčky, které jsme si přehazovali, vyráběli jsme si svíčky nebo tiskli na látku. Ochotníci nám zahráli pohádku O Bajajovi.

Po skončení programu jsme šli pěšky do Veverské Bítýšky, kde jsme měli rozchod. Někdo se vydal do nedaleké hospůdky na „polívčičku“, někdo do místních obchodů.

Tak a teď nás čeká to nejdůležitější - pěšky do Heroltic, kde jsme měli přespat přes noc. Když jsme se ubytovali, šli jsme ven. Někdo šel hrát fotbal a někdo opékat buřty. V 11:00 hodin byla večerka. Ráno jsme vstávali kolem sedmé hodiny. Po snídani jsme měli chvíli volného času. Něco po deváté hodině jsme se vydali na dlouhou cestu do Tišnova.

Šli jsme na rozhlednu Klucaninu, kde jsme sledovali naučnou stezku. Po sestupu z rozhledny jsme se vydali do Tišnova. Procházeli jsme přes Riegrovu ulici s prvorepublikovými vilkami, kde se natáčely Četnické humoresky. Měli jsme chvíli rozchod a pak nás už čekala cesta domů. Výlet se určitě všem líbil a budeme se těšit na další.

 

Žáci 6. A a p. uč Jana Hájková

 

Fotky z výletu

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky