základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

telefon

škola-info, ústředna:

566 625 515

ředitel:

566 625 540

zástupce:

566 620 266

družina:
(nemá vlastní tel. linku)

566 625 515

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Úspěchy našich žáků

školní rok 2009/10

 

 

 

 Sportovní soutěže

Olympijský den - 1. stupeň, 10. 6. 2010

Dort pro nejúspěšnější třídu vyhráli žáci 4.A (26 bodů), na 2. místě skončila 1.B (22 bodů) a třetí se umístily děti ze 2.A (21 bodů).
Vše proběhlo hladce díky pomoci letošních deváťáků. Patří jim veliká pochvala.
Podrobné výsledky zde.

Podívejte se na fotky z celé akce a na stupně vítězů.

Poděkování sponzorům.
Povídání páťáků.

 

Pohár rozhlasu - atletické závody, 18. 5. a 20. 5.

Nejlepších výsledků dosáhli:

  • Lenka Šoukalová (7.B) - 1. místo ve skoku vysokém,

  • Václav Půža (7.A) - 1. místo v běhu na 1000 m.

Umístění družstev:

  • mladší chlapci – 3. místo,

  • mladší dívky - 6. místo,

  • starší chlapci - 7. místo,

  • starší dívky - 8. místo.

Podrobnosti o závodech

 

Preventan Cup - vybíjená, 27. 4. a 12. 5.

Družstvo dívek ze 4. a 5. tříd obsadilo 2. místo, chlapci skončili na 7. místě.

Podrobnosti o turnaji

 

Přebor škol v orientačním běhu - krajské kolo, Jihlava 12. 5. 2010

Naše družstvo zvítězilo v kategorii I. - ZŠ.

Výborně jsme dopadli i v jednotlivcích - celkové výsledky:

Dívky (kategorie D5)

1. Barbora Cafourková

2. Magdalena Zedníčková

3. Eva Melicharová

5. Lenka Ruberová

Chlapci (kategorie H5)

1. Martin Pastyřík

7. Jakub Smolík
Podívejte se na fotky ze závodů.

 

Mc Donald Cup - okresní kolo, 6. 5. 2010

Mladší družsvo obsadilo 2. místo.

Podrobnosti o turnaji

 

Basketbal - kvalifikace o postup do finále, Chrudim 30. 4. 2010

V pátek 30. 4. bojovali naši basketbalisté v Chrudimi v kvalifikačních zápasech o postup do republikového finále. I když se jim postup nepodařilo vybojovat, patří jim velké poděkování za úspěšnou reprezentaci naší školy.
Přečtěte si podrobnosti o průběhu kvalifikace.

 

Mc Donald Cup - okrskové kolo, 29. 4. 2010

Mladší družstvo (1.-3. třída) zvítězilo a postoupilo do okresního kola.
Starší družstvo (4.-5. třída) skončilo na 3. místě.
Podrobnosti o turnaji a několik fotografií.
  
 

Orientační minizávody - 29. 4. 2010

Akci výborně připravila a zorganizovala paní A. Rosecká a její kolegové ze žďárského oddílu orientačního běhu.

Nejlepších výsledků dosáhli Bára Cafourková a Jonáš Rosecký z 5.A - trať dlouhou přes 800 m se všemi kontrolami zvládli asi za 6 minut.

Podrobnosti a výsledky a několik fotografií


Přečtěte si podrobnosti a podívejte se na několik fotografií
 

Soutěž ve šplhu - okresní kolo, 20. 4. 2010

Zúčastnilo se celkem 85 dětí z celého okresu.

Naši reprezentanti se umístili takto:

1. ročník Adam Krejčí 2. místo
  Eileen Niederlová 7. místo
2. ročník Vítězslav Moučka 3. místo
3. ročník Lucie Trojanová 3. místo
4. ročník Sabina Peřinová 4. místo
  Eliška Němcová 7. místo
5. ročník Barbora Slivková 3. místo
  Tadeáš Říčan 8. místo

Několik fotografií a pohledů na stupně vítězů

 

Basketbal, kat. IV. - krajské kolo, 15. 4. 2010

Opět nás reprezentovali M.Seidler, J. Šilhan (9.A), O.Kubálek, J.Pokorný, T.Šoukal, M.Štěrba, L.Topinka (9.B) a opět zvítězili.

Deváťáci postupují do kvalifikace o celorepublikové finále.
Přečtěte si podrobnosti o zápasech a prohlédněte si fotky.
 

 

 

Basketbal, kat. IV. - okresní kolo, 31. 3. 2010

Reprezentovali nás M.Seidler, J. Šilhan (9.A), O.Kubálek, J.Pokorný, T.Šoukal, M.Štěrba, L.Topinka (9.B).
Deváťáci s přehledem vyhráli všechny zápasy a postoupili do krajského kola.
Přečtěte si podrobnosti o zápasech a podívejte se na fotky.

 

 

Basketbal, kat. III. - okresní kolo, 30. 3. 2010

Družstvo ve složení L.Kubálek, P.Pastyřík, L.Polnický (6.B), P.Lacina, K. Mlčoch, O.Toman (7.A). po jedné prohře a dvou vítězstvích obsadilo 2. místo.
Přečtěte si podrobnosti o zápasech a podívejte se na fotky.

 

Soutěž ve šplhu - okrskové kolo, 18. 3. 2010

Zúčastnilo se celkem 114 žáků z 10 škol.

Z naší školy se nejlépe umístili:
Adam Krejčí - 1. místo - 1. ročník
Vítězslav Moučka - 1. místo, Tomáš Pachl - 2. místo - 2. ročník
Lucie Trojanová - 3. místo - 3. ročník
Sabina Peřinová - 1. místo - 4. ročník
Tadeáš Říčan - 3. místo - 5. ročník
Barbora Slivková - 1. místo - 5. ročník
Podrobné výsledky ve formátu xls a ve formátu pdf.
Fotografie ze soutěže

 

Basketbal, kat. IV - okrskové kolo, 17. 3. 2010

Naše družstvo ve složení:

9.A – Seidler Michal,

9.B – Kubálek Ondřej, Pokorný Jan, Šoukal Tomáš, Štěrba Martin, Topinka Lukáš
s přehledem zvítězilo.
Podrobnosti o zápasech.

 

Párkové lyžařské závody - 1. stupeň - 4. 2. 2010

Vítězové za jednotlivé ročníky:
1. ročník: Eileen Niederlová, Adam Krejčí
2. ročník: Nathalie Felicitas Giger, Vítězslav Moučka
3. ročník: Martina Žďánská, Tomáš Křehlík
4. ročník: Terezie Jindrová, Marek Dočekal
5. ročník: Jakub Smolík, Barbora Cafourková
Podrobné výsledky
Fotografií ze závodů a stupně vítězů

 

Florbal - okresní kolo - mladší žáci - 19. 1. 2010

družstvo

Daniel Šmída, Jaroslav Čermák (6.A),

Michal Macky (6.B),

Petr Lacina, Jaromír Peška, Václav Půža, Ondřej Toman (7.A),

Petr Holcman, Dominik Partl, Marek Šimka, Ondřej Váca (7.B).

Chlapci postoupili ze skupiny a skončili na 4. místě.

Podrobnosti o turnaji

 

Florbal - okrskové kolo - mladší žákyně - 18. 12. 2009

družstvo

Lenka Šoukalová, Eva Řádková, Míša Žďánská (7.B)
Adéla Půžová, Tereza Brabcová, Marie Formánková (7.A),

Nela Jindrová, Lenka Novotná, Martina Sobotková (6.B), Dominika Hájková (6.A)

Děvčata nepostoupila do okresního kola.

Podrobnosti o zápasech

Fotografie z turnaje

 

Florbal - okrskové kolo - mladší žáci - 17. 12. 2009

družstvo

6.A – Daniel Šmída, 6.B – Matouš Koudelka, 7.A – Petr Lacina, Jaromír Peška, Václav Půža, Ondřej Toman, 7.B – Dominik Partl, Marek Šimka

Chlapci postoupili do okresního kola.

Podrobnosti o zápasech

 

Florbal - okrskové kolo - starší žákyně - 20. 11. 2009

družstvo

8.A - E.Doležalová, K.Synková, 8.B - A.Kopečná, M.Březinová, P.Ondrová, K.Svobodová,
9.A - H.Křížová, 9.B - Z.Katolická

Děvčata bojovala statečně, ale dál nepostoupila.
Podrobnosti o zápasech děvčat.

Florbal - okrskové kolo - starší žáci - 19. 11. 2009

družstvo

9.A - M.Seidler, 9.B – V.Křiva, J.Moravec, J.Pokorný, D.Poul, T.Šoukal

Chlapci se probojovali do semifinále, do okresního kola však nepostupují.
Podrobnosti o zápasech chlapců.

 

O Novoveselský míč - vybíjená, 27. 10. 2009 - Nové Veselí

Družstvo mladších dívek  ve složení Lenka Šoukalová, Eva Řádková, Valérie Štouračová (7. B), Šarlota Šomanová, Adéla Půžová (7. A), Lenka Novotná, Marie Křivová, Nela Jindrová, Gabriela Pátková, Martina Sobotková (6. B), Dominika Hájková, Simona Viedergotová (7.A) obsadilo 3. místo.

Popis turnaje. Fotky z turnaje.

 

Přespolní běh - krajské kolo, 15. 10. 2009 - Nové Město na Moravě

Závody proběhly, přestože hustě sněžilo a foukal silný vítr.

O to cennější je umístění obou našich družstev.

Chlapci vybojovali 2. místo, Václav Půža (7.A) v jednotlivcích zvítězil.
Dívky obsadily 3. místo, Šarlota Šomanová (7.A) byla v jednotlivcích pátá.
Podívejte se na celkové výsledky.

 

Přespolní běh - okresní kolo, 7. 10. 2009 - Nové Město na Moravě

Obě mladší družstva obsadila 2. místo a postoupila do krajského kola.
V jednotlivcích se nejlépe se umístila Eva Řádková (7.B), mezi mladšími žákyněmi doběhla na 3. místě.
Složení družstev, celkové výsledky a několik fotografií.

 

 

 

Minikopaná - okresní kolo, 1. 10. 2009 - Velké Meziříčí


Družstvo:

Toman,  Šoukalová, Šmída, Křiva, Kubálek, Moravec, Pokorný, Sobotka, Šoukal, Štěrba

Naše družstvo po dvou prohrách a jedné remíze dál nepostoupilo. Přesto zaslouží hráči  pochvalu za pěknou hru a bojovnost.
Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

Minikopaná - okrskové kolo - 24. 9. 2009

Družstvo

7.A - Toman, 7.B -  Šoukalová, 8.A – Šmída, 9.B – Křiva, Kubálek, Moravec, Pokorný, Sobotka, Šoukal, Štěrba

Naše družstvo zvítězilo a postoupilo do okresního kola.

Podrobnosti o zápasech

 


Vědomostní soutěže

 

Fyzikální olympiáda - okresní kolo, 31. 3. 2010

9. ročník

  • Jessica Neherová (9.B) - 13. místo, úspěšná řešitelka
  • Kristýna Zedníčková (9.B) - 17.-18. místo, úspěšná řešitelka
  • David Poul (9.B) - 17.-18. místo
  • Kateřina Hylasová - 29. místo

8. ročník

  • Michaela Šichtová (8.B) - 17.-20. místo, úspěšná řešitelka
  • Petra Kosinová (8.B) - 25. místo

 

Testy KALIBRO - 5. a 9. ročník

Při testování KALIBRO řeší žáci úkoly z matematiky, češtiny, angličtiny, přírodovědného a humanitního základu. Ve všech předmětech se naši páťáci a deváťáci umístili nad celostátním průměrem.

Podrobné výsledky

 

Matematická soutěž KLOKAN - školní kolo, 18. 3. 2010

V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Cvrček (2., 3.r.) - Petr Málek, 2.A
Klokánek (4., 5.r) - Martin Pastyřík, 5.A
Benjamín (6., 7.r.) - Jan Čáslavský, 7.B
Kadet (8., 9.r.) - Libor Götz, 8.B,  a Lukáš Topinka, 9.B
Podrobné výsledky ve formátu xls a ve formátu pdf.

 

Olympiáda v českém jazyce - okresní kolo, 16. 3. 2010

Olympiády se zúčastnily Lucie Klimešová a Jessica Neherová z 9.B, umístily se na 14. a 15. místě.

 

Olympiáda v anglickém jazyce - okresní kolo, 18. 2. 2010

Velmi úspěšně nás reprezentovaly:
Gabriela Kosková (7.B) - 2. místo

Tereza Žáková (8.B) - 2. místo

 

Zeměpisná olympiáda - školní kolo, 16. 2. 2010

Letos soutěžilo 30 žáků.
V jednotlivých kategoriích zvítězili:
kategorie A - 6. ročník: Alžběta Holá
kategorie B - 7. ročník: Jan Čáslavský
kategorie C - 8. a 9. ročník: Kristýna Zedníčková.
Všem soutěžícím děkujeme za účast a předvedené výkony.
Vítězům gratulujeme a budeme držet palce v okresním kole, které bude 17.3. v DDM.

Podrobné výsledky

 

Pythagoriáda - 6., 7. ročník - školní kolo, 2. 2. 2010

Letos soutěžilo 15 šesťáků a 12 sedmáků

6. ročník

body  

7. ročník

body
1.-3. A. Holá 10   1. E. Řádková 7
  M. Bukáček 10   2. J. Čáslavský 6
  B. Králíčková 10   3.-4. O. Váca 5
4. P. Pastyřík 8   3.-4. L. Šoukalová 5
5. M. Křivová 7,5   5.-9. M. Žďánská 4
6.-8. T. Grodlová 4,5   5.-9. M. Hron 4
6.-8. S. Viedergotová 4,5   5.-9. V. Matoušková 4
6.-8. D. Hájková 4,5   5.-9. Š. Loulová 4
9.-10. J. Gončar 4   5.-9. T. Brabcová 4
9.-10. N. Krejčová 4   10.-11. M. Šimka 3
11. G. Pátková 3,5   10.-11. P. Holcman 3
12. S. Čičková 3   12. G. Kosková 2
13.-14. L. Havlíčková 2        
13.-14. M. Procházková 2        
15. D. Malicki 1        

 

Matematická olympiáda - 9. ročník - okresní kolo, 27. 1. 2010

Lukáš Topinka 5.–8. místo,

Jessica Neherová 13.,

Martin Šterba 14.–15.,

David Poul 16.-18.,

Kateřina Hylasová 19.,

Kristýna Zedníčková 20.–23.,

Vojtěch Křiva 29.

 

Matematická olympiáda - 5. ročník - okresní kolo, 27. 1. 2010

Z 5. ročníku postoupilo jedenáct žáků:

Jonáš Rosecký, Martin Pastyřík (3.–6.), Hana Moučková (7.-10.), Tadeáš Říčan, Lada Bodnárová, Magdalena Zedníčková,  Barbora Švaňhanová, Tomáš Kazda, Milan Šterba.

Všichni se stali úspěšnými řešiteli.

 

Chemická olympiáda - okresní kolo, 21. 1. 2010

Za naši školu soutěžila Jessica Neherová (9.B), která obsadila pěkné 10. místo z celkového počtu 22 soutěžících.

 

Logická olympiáda

Jakub Sádecký (4.B) postoupil do krajského kola, kde skončil na 29. místě.

Podrobnosti zde.

 

Soutěž odborných dovedností žáků ZŠ - SŠT Žďár n.S. - 11. 11. 2009

Družstvo: J. Pokorný, D. Poul a M. Sobotka (všichni z 9.B) obsadilo 5. místo (ze 16 družstev),
David Poul
v jednotlivcích zvítězil.

 

Bobřík informatiky - kategorie Benjamín - 3. 11. 2009

Celostátního kola se zúčastnili žáci obou 8. tříd (37 žáků).

Úspěšnými řešiteli se stali:

8.A: Jan Kučera - 204 bodů, Lucie Machová - 161 b., Patrik Řezáč - 160 b.

8.B: Petra Ondrová - 204 b., Ondřej Sójka 176 b., Jiří Mach 172 b., Jiří Kulhánek - 161 b., Libor Götz - 157 b., David Slivka - 156 b., Dominik Říčan - 152 b.

Celostátního kola se zúčastnilo celkem 4045 soutěžících, naši nejlepší - P. Ondrová a J. Kučera obsadili společně 191. místo.

 

Bobřík informatiky - kategorie Junior - 4. 11. 2009

Celostátního kola se zúčastnili žáci obou 9. tříd (41 žáků).

V kategorii Junior se soutěžilo zároveň se studenty 1. a 2. ročníku SŠ, naše škola neměla úspěšné řešitele.

Nejlepší výsledky:

9.A: Martin Mikulecký - 99 b., Yvette Miklová - 97 b., N.Klementová - 72b.

9.B: Vojtěch Křiva - 136 b., David Poul - 132 b., Tereza Holá - 129 b., Jessica Neherová - 129 b., Martin Štěrba - 129 b.

Podrobnosti o celostátním kole na www.ibobr.cz.

 


 

Umělecké soutěže

 

Soutěž v mluvním projevu - 1. stupeň, 6. 5. 2010

Vítězové za jednotlivé ročníky:
2.r.: Matouš Malý, 3.r.: Jan Černý, 4.r.: Jakub Sádecký, 5.r.: Andrea Kadlecová
Přečtěte si podrobnosti o soutěži.

 

Recitační soutěž - 1. stupeň, 14. 1. 2010

V jednotlivých ročnících zvítězili: Samuel Pecka (1.r.), Vítězslav Moučka (2.r.), Klára Jagošová (3.r.), Dana Bučková (4.r.), Barbora Švaňhalová (5.r.)
Podrobné informace
Několik fotografií a pohled na stupně vítězů

 

Skřivan - 2. stupeň - 22. 12. 2009

V kategorii jednotlivců zvítězil Jan Pokorný z 9.B,
ve skupinách se na prvním místě umístily Helena Křížová (9.A) a Tereza Žáková (8.B).
Soutěž doplnila taneční vystoupení devátých tříd.
Podívejte se na fotky.

 

Skřívánek - 1. stupeň - 19. 11. 2009

V jednotlivých ročnících tradiční pěvecké soutěže se nejlépe umístili:

1. ročník: Sandra Stemberková (1.), Eileen Niederlová (2), Lucie Krejčí (3.)

2. ročník: Jessica Hofmanová, Mikuláš Zařímal, Simona Pavlíčková

3. ročník: Martina Žďánská, Klára Jagošová, Jakub Humlíček

4. ročník: Eliška Němcová, Iva Cíglerová, Tereza Dvořáková

5. ročník: Barbora Slivková, Jonáš Rosecký, Lenka Ruberová

Pohled na stupně vítězů

 


Sběr

Soutěž ve sběru pomerančové kůry vyhrála letos třída 4.A - žáci nasbírali přes 55 kg.
V jednotlivcích zvítězili:
- na 1. stupni Jakub Stárek z 5. B, 12 kg
- na 2. stupni Karel Mlčoch ze 7. A, 7 kg
Podrobné výsledky zde.

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky