základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

telefon

škola-info, ústředna:

566 625 515

ředitel:

566 625 540

zástupce:

566 620 266

družina:
(nemá vlastní tel. linku)

566 625 515

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Úspěchy našich žáků

školní rok 2008/09

 

 

 

 Sportovní soutěže

 

Preventan Cup - krajské kolo soutěže ve vybíjené, 28. 5. 2009 - Havlíčkův Brod

 

Žáci podávali úžasné výkony a získali krásné 2. místo.

Naši školu reprezentovali:
z 5. A: Martin Chroust, Michal Macky, Dominik Malicki, Tomáš Zatloukal, Daniel Šmída
z 5. B: Dominika Hájková, Lenka Novotná, Oldřich Sedlák, Alexandr Říčan, David Landsman, Matouš Koudelka, Patrik Golemba

 

 

Preventan Cup - okresní kolo soutěže ve vybíjené, 20. 5. 2009

Soutěže se zúčastnila dvě družstva.

 Složené družstvo (mix) zvítězilo ve své skupině a postupuje do krajského kola.

Dívky skončily na 3. místě.

 

Mc Donald's cup - okresní kolo, 14. 5. 2009

Do okresního kola postoupila obě naše družstva.

Mladší družstvo vybojovalo bronzové medaile, starší skončili na 4. místě.

Přečtěte si podrobnosti o turnaji a podívejte se na fotky.

 

Mc Donald's cup - okrskové kolo, 6. 5. 2009

Ve středu 6.5. se na  hřišti za naší školou konalo okrskové kolo fotbalového turnaje Mc Donald’s Cup. Obě naše družstva postoupila do okresního kola. Mladší družstvo ve své skupině zvítězilo, starší postoupili z 2. místa.
Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

Šplh - okresní kolo, 27. 4 2009

Zúčastnilo se jej 70 dětí ze 17 škol.
Z naší školy se nejlépe umístili:
Radek Netolický (1.r., 2. místo)
Sabina Peřinová (3.r., 1. místo)
Barbora Slivková (4.r., 3. místo)
Podívejte se na fotografie.
Výsledky ve formátu xls a ve formátu pdf.
 

Basketbal - krajské kolo, kategorie IV, 16. 4. 2009

Družstvo: Seidler Michal - 8.A, Kubálek Ondřej, Šoukal Tomáš, Štěrba Martin – 8.B, Pajl Jaroslav, Šilhan Roman – 9.B

Naši basketbalisté v krajském kole zvítězili.

Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

Basketbal - okresní kolo, kategorie IV, 2.4. 2009

Družstvo: Seidler Michal - 8.A, Kubálek Ondřej, Šoukal Tomáš, Štěrba Martin – 8.B, Pajl Jaroslav, Šilhan Roman, Zdražil Michal – 9.B

Naši basketbalisté zvítězili a postupují do krajského kola.

Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

Šplh - okrskové kolo, 25. 3. 2009

Zúčastnilo se ho 107 závodníků ze 14 škol.
Z naší školy si nejlépe vedli:
Radek Netolický (1. roč., 2. místo), Nathalie Felicitas Giger (1. roč., 1. místo),
Zdena Zezuláková (3. roč., 1. místo), Sabina Peřinová (3.roč., 2.místo),
Barbora Slivková (4.roč., 1.místo).
Přečtěte si podrobnosti o závodech a podívejte se na fotky ze závodů.

Podívejte se na podrobné výsledky ve formátu xls nebo ve formátu pdf.

 

Basketbal - okrskové kolo, kategorie IV, 18. 3. 2009

Družstvo: Seidler Michal - 8.A, Kubálek Ondřej, Šoukal Tomáš, Štěrba Martin – 8.B, Pajl Jaroslav, Šilhan Roman, Zdražil Michal – 9.B

Po třech zápasech naši basketbalisté zvítězili a postupují do okresního kola.

Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

Párkové lyžařské závody - 1. stupeň, 19. 2. 2009

Tradiční závody se konaly po dvouleté přestávce - vloni a předloni nebylo dost sněhu.

Letos se jich zúčastnilo 78 závodníků.

V jednotlivých ročnících zvítězili:

1. ročník: Šimon Bořil, Kateřina Fialová

2. ročník: Filip Kubálek a Pavel Pelikán, Pavlína Hamáková

3. ročník: Zdeněk Pachl, Terezie Jindrová

4. ročník: Martin Pastyřík, Barbora Slivková

5. ročník: Patrik Golemba, Martina Sobotková

Prohlédněte si podrobné výsledky.

Podívejte se na fotky ze závodů.

 

Vánoční turnaj v basketbalu - 15. 12. 2008

Reprezentovalo nás smíšené družstvo ve složení Radka Brhelová, Petra Ondrová, Gábina Sobotková, Tomáš Šoukal, Michal Seidler, Ondřej Kubálek, Michal Zdražil, Roman Šilhan, Martin Štěrba.

Výsledky

  1. 2. ZŠ Žďár (6 bodů)

  2. ZŠ Palachova Žďár (6 bodů)

  3. 4. ZŠ Žďár (6 bodů)

  4. ZŠ Školní Vel.Meziříčí (2 body)

  5. 3. ZŠ Žďár (0 bodů)

Podívejte se na průběh turnaje a několik fotografií.

 

 

 

Netradiční pětiboj - 1. stupeň - 5. 11. 2008

  • 3. ročník - chlapci (Jonáš Koudelka, Jakub Dvořák, Daniel Neděla) - 4.-5. místo

  • 3. ročník - děvčata (Sabina Peřinová, Eva Podsedníková, Sabina Křížová) - 4. místo

  • 4. ročník - chlapci (Jakub Smolík, Tomáš Kazda, Karel Zikmund) - 8. místo

  • 4. ročník - děvčata (Barbora Slivková, Lenka Ruberová, Denisa Sáblíková) - 7. místo

  • 5. ročník - chlapci (Alexandr Říčan, Oldřich Sedlák, Marek Šmída) - 2. místo

  • 5. ročník - děvčata (Dominika Hájková, Nela Jindrová, Gabriela Pátková) - 4. místo

 

Plavání - dívky - 5. 11. 2008

Družstvo ve složení Petra Ondrová, Adéla Půžová, Lenka Šoukalová, Šarlota Šomanová, Kristýna Svobodová, Eva Řádková obsadilo 3. místo.

 

O novoveselský míč - vybíjená - 30. 10. 2008

 

Ve čtvrtek 30.10. družstvo dívek z 8. a 9. ročníku vybojovalo 2. místo.

družstvo:

G. Sobotková, N.Schmiedová, Z.Katolická,
K. Pivovarníková, S.Růžičková, J.Neherová,
K. Šmejdová, L. Pulkrábková, L.Kříbalová,  N.Zikmundová, G.Svobodová.
 

Podrobnosti o turnaji.

 

 

 

Minikopaná - okresní kolo - 1. 10. 2008

Hrálo se ve Velkém Meziříčí.
Reprezentovalo nás družstvo: O.Toman (6.A), A.Hartl, V.Křiva, J.Pokorný, M.Sobotka, T.Šoukal (8.B), M.Landsman  (9.A), J.Staněk (9.B).
Můžete si přečíst podrobnosti o turnaji.

 

Minikopaná - okrskové kolo - 18. 9. 2008

Ve čtvrtek 18.9. se konalo okrskové kolo v minikopané.

Naše družstvo ve složení A.Hartl,  V.Křiva, J.Pokorný, M.Sobotka, T.Šoukal (všichni 8.B), M.Landsman, L.Vencálek (oba  9.A) a J.Staněk - 9.B bylo úspěšné a postoupilo do dalšího kola.
Přečtěte si podrobnosti o turnaji.

 

 

 

Vědomostní soutěže

 

Zeměpisná olymipáda - krajské kolo, 14. 4. 2009

Z naší školy se soutěže zúčastnil Libor Götz a umístil se na výborném 3. místě.

 

Fyzikální olympiáda - okresní kolo, 1. 4. 2009

Kategorie F:
David Poul, Jessica Neherová (společně se umístili na 7. - 8. místě) a Kristýna Zedníčková (12.), všichni z 8.B.

Kategorie E:

Michal Brückner (16.) a Lucie Kříbalová (18.) z 9.B.

 

Matematická soutěž KLOKAN, 19. 3. 2009

V jednotlivých kategoriích si vedli nejlépe:

  • Cvrček (2. a 3. ročník) - Lucie Ruberová 3.B, Nelly Polanská 2.A, Libor Havlík 3.A
  • Klokánek (4. a 5.) - Anna Valentová 5.A, Martin Pastyřík 4.A, Jonáš Rosecký 4.A
  • Benjamín (6. a 7.) - Jan Čáslavský, Štěpánka Loulová, Lenka Šoukalová - všichni 6.B
  • Kadet (8. a 9.) - Petr Švanda, Roman Šilhan, Jakub Bednář -  všichni 9.B

Podrobné výsledky ve formátu xls nebo ve formátu pdf

 

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo, 18. 3.  2009

Zúčastnili jsme se ve všech kategoriích:

  • kategorie A - Jan Čáslavský (6.B) - 16. místo
  • kategorie B - Libor Götz (7. B) - 1. místo - postup do krajského kola
  • kategorie C - Kristýna Zedníčková (8.B) - 5. místo

 

Všeználek - březen 2009

Dne16.3. se žáci pátých ročníků zúčastnili školního kola soutěže Všeználek.
Do městského kola postoupilo družstvo ve složení Gabriela Pátková, Matěj Papáček, Lukáš Polnický a Matouš Koudelka. Toto družstvo městské kolo vyhrálo a postoupilo dále do kola okresního (23.3.). Tam naše družstvo obsadilo v těžké konkurenci šesté místo.
Našim reprezentantům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Několik fotografií z okresního kola.

 

Pythagoriáda - školní kolo, únor 2009

6. ročník

body  

7. ročník

body
1. ŠORFOVÁ Kateřina 6   1. KULHÁNEK Jiří 6
2.-3. LOULOVÁ Štěpánka 5,5   2.-3. ŽÁKOVÁ Tereza 5,5
  ŽĎÁNSKÁ Michala 5,5     MACH Jiří 5,5
4.-5. ŘÁDKOVÁ Eva 5   4.-5. DOLEŽALOVÁ Eva 3,5
  ŠIMKA Marek 5     PAPOUŠKOVÁ Tereza 3,5
6. KOSKOVÁ Gabriela 4,5   6. DOBROVOLNÝ Jan 3
7.-9. BENEŠOVÁ Kateřina 4   7. SEDLÁK Martin 2,5
8. ČÁSLAVSKÝ Jan 4        
9. ŠOUKALOVÁ Lenka 4        
10.-11. GŐTTLER Dominik 3,5        
11. PARTL Dominik 3,5        
12. KLEMENTOVÁ Alena 2        
13. TROJAN Ladislav 0        

 

Zeměpisná olympiáda - školní kolo, 23.2.2009

V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Jan Čáslavský
(6.B), Libor Götz (7.B) a Kristýna Zedníčková (8.B).
Podrobné výsledky najdete zde.

 

Olympiáda z anglického jazyka - okresní kolo, 17.2.2009

V kategorii I A zvítězila Tereza Žáková ze 7.B.

V kategorii II A nás reprezentovala Lenka Pulkrábková (9.B) a obsadila 13.-15. místo.

 

Dějepisná olympiáda - okresní kolo, 28.1.2009

Jessica Neherová (8.B) - 23.-24.místo,

Adam Hartl (8.B) - 34.místo.

 

Chemická olympiáda - okresní kolo, 27.1.2009

Lenka Pulkrábková (9.B) - 15.místo,

Lucie Kříbalová (9.B) - 17.místo.

 

Matematická olympiáda - okresní kolo, 5. a 9. ročník - 21.1.2009

Zúčastnili se tito žáci:

5. ročník Alžběta Holá (5.A), která obsadila 13. místo a stala se úspěšnou řešitelkou okresního kola matematické olympiády.

Mezi dalšími řešiteli okresního kola byli: Petr Pastyřík, Žaneta Fouskouvá, Stanislav Juračka, Lukáš Kubálek (všichni 5.B).

9. ročník - Michal Brűckner, obsadil 10. místo mezi úspěšnými řešiteli.

Všem zdatným matematikům gratulujeme.

 

Expedice Mars 2008

Soutěž Expedice Mars (Český rozhlas 2, pořad Domino) našla členy svých posádek i mezi našimi žáky.
Do hlavní posádky se probojovala Lucie Moravcová z 8.B (v pozici letec-biolog, palubní trenér),
v záložní posádce je Aneta Kopečná ze 7.B (letec architekt - geolog).
Obě se účastní mezinárodního finále v Euro Space Centru v Belgii. Držíme palce!
Podrobnosti o soutěži zde.
Rozhovor s Luckou o dosavadním průběhu soutěže.

 

Soutěž v odborných dovednostech žáků ZŠ - 12.11.2008

Tentokrát nás reprezentovali Dan Oberraiter, Patrik Rosecký a Luboš Sobotka z 9.A.

 

Bobřík informatiky - celostátní kolo

  • kategorie Benjamín (8.B) - 4. 11. 2008

Mezi osmáky byla nejúspěšnější Zuzka Melounová - získala 220 bodů z 240 možných, což v konkurenci 1759 soutěžících stačilo na celkové 70 místo. Ze 16 soutěžících bylo 12 úspěšných řešitelů.

  • kategorie Junior (9.B) - 5. 11. 2008

Ze 14 deváťáků zvítězila v rámci školy Lenka Pulkrábková, 137 bodů znamenalo celkem 562. místo ze 1686 celostátně soutěžících.
Podrobnosti o soutěži zde.

Oficiální stránky soutěže - www.ibobr.cz

 

Bobřík informatiky - školní kolo - 7. 10. 2008

Soutěže se zúčastnili všichni žáci 8.B a 9.B (třídy s rozšířenou výukou informatiky).

Vyhrál Jára Pajl, na 2.místě skončila Lenka Pulkrábková (oba 9.B) a 3. místo obsadili Míra Sobotka, Zuzka Melounová a Katka Hylasová (všichni 8.B).

Celostátní kolo proběhne 4.a 5. listopadu.
Podrobnější výsledky zde.

 

Odpadová olympiáda a Plastožrout - 25. 9. 2008

Ve čtvrtek 25.9. jsme se zúčastnili Odpadové olympiády na žďárském náměstí.

Naše družstvo ve složení H. Moučková, J. Rosecký (4.A), T. Brabcová, B. Flesarová, V.Kroupová, F.Vejvoda (6.A), J.Bednář, J.Pajl, P. Švanda (9.B) v celkovém hodnocení výkonů zvítězilo.
Podívejte se na fotky.

 

 

Umělecké soutěže

 

Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů, Třebíč, 6. 4 2009

V pondělí 6. dubna se pěvecký sbor Sluníčka zúčastnil krajské přehlídky dětských pěveckých sborů v Třebíči.
V konkurenci sborů z dalších měst se rozhodně neztratil a pod vedením p. uč. Šimurdové s klavírním doprovodem p. uč. Skořepové se prozpíval až do zlatého pásma.

Několik fotografií z přehlídky.

 

Recitace - obvodní kolo, pondělí 23.2.1009

Zúčastnili se: Štěpánka Loulová a Kateřina Šorfová (6.B), Kristýna Svobodová (7.B) a Jan Pokorný (8.B).
Do okresního kola postoupili K. Svobodová a J. Pokorný.

 

Skřivan - 2. stupeň, pátek 19.12.2008

Výsledky - jednotlivci

1. Kateřina Šorfová, 6.B - Královna jsem já

2. Helena Křížová, 8.A - Hlídač krav

3. Aneta Krčálová, 8.A - Já tě mám rád

Výsledky - skupiny

1. K. Bencová, M. Březinová, P. Kosinová, K. Svobodová, M. Šichtová, T. Mach, všichni 7.B - Kanikuly

2. M. Březinová, P. Kosinová, K. Svobodová, M. Šichtová, všechny 7.B - Dětská láska

3. I. Vlčková, V. Štouračová, 6.B - Anděl

Tradičně také vystoupily všechny 9. třídy s tanečním vystoupením.

Podívejte se na fotky

 

Skřivan - 1. stupeň, čtvrtek 13.11.2008

V jednotlivých ročnících zvítězili:
1. ročník - K. Fialová (1.), J. Hofmanová(2.), Matouš Malý a Tereza Prokopová (3.)
2. ročník - J. Juračka, N. Polanská, M. Žďánská
3. ročník - E. Němcová, L. Ruberová, K. Brožová
4. ročník - H. Moučková, L. Ruberová, V. Seidlerová
5. ročník - A. Valentová, O. Sedlák, M. Tomášek

Podívejte se na fotky.

 

Sběr

Soutěž ve sběru pomerančové kůry

Vyhrála třída 3.A, žáci nasbírali 67 kg.

Podívejte se na ostatní výsledky.

 

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky