základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

telefon

škola-info, ústředna:

566 625 515

ředitel:

566 625 540

zástupce:

566 620 266

družina:
(nemá vlastní tel. linku)

566 625 515

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Úspěchy našich žáků

školní rok 2006/07

 

 

 

 Sportovní soutěže

Basketbal - krajské kolo, starší žákyně - 20. 4. 2007

Naše družstvo ve složení Martina Vacková (9.A),  Lucie Růžičková, Kateřina Pokorná (9.B) Tereza Lukášová, Zuzana Kašparová, Gabriela Prokopová, Martina Kosková (8.B) v krajském kole zvítězilo.

Výsledky utkání

  • Žďár - Havlíčkův Brod   67 : 6

  • Žďár - Třebíč   27 : 9

  • Žďár - Jihlava   51: 9

  • Žďár - Pelhřimov  36 : 11

Střelba

  • Tereza Lukášová - 76 bodů

  • Zuzana Kašparová - 34 bodů

  • Gábina Prokopová - 30 bodů

  • Martina Vacková - 26 bodů

  • Lucie Růžičková - 15 bodů

Podrobnosti o průběhu soutěže ve formátu doc zde.
Podrobnosti o průběhu soutěže ve formátu pdf zde.

 

Šplh - okresní kolo - 1. stupeň

V úterý 17.4. se v naší tělocvičně konaly okresní závody ve šplhu.

Na medailové pozice dosáhli:

  • Sabina Peřinová -1. ročník,

  • Veronika Klimešová - 2. ročník,

  • Alexandr Říčan - 3. ročník,

  • Petra Ondrová - 5. ročník.

Celkové výsledky ve formátu xls zde.
Celkové výsledky ve formátu pdf zde.
Několik pohledů na stupně vítězů zde.

 

Vybíjená - okresní kolo, starší žákyně - 11.4.2007

Ve středu 11.4. se konal okresní turnaj ve vybíjené žákyň.

Naše družstvo ve složení S.Růžičková, K.Křehlíková, K.Pivovarníková, N.Schmiedová,T.Kadlecová, M.Třečková, Z.Zemenová, K.Šmejdová, M.Nováková, L. Viedergotová, R. Malická obsadilo 3. místo.

Podrobnosti o průběhu turnaje zde.

 

Basketbal - okresní kolo, starší žákyně - 28.3.2007

Naše družstvo ve složení Martina Vacková (9.A),  Lucie Růžičková, Kateřina Pokorná (9.B) Tereza Lukášová, Zuzana Kašparová, Gabriela Prokopová, Martina Kosková (8.B) v zvítězilo v okresním kole turnaje v basketbalu. Děvčata postoupila do krajského kola.
Podívejte se na fotografie z průběhu turnaje

 

Šplh - okrskové kolo - 1. stupeň

V úterý 20.3. se v naší tělocvičně konaly okrskové závody ve šplhu pro 1. stupeň.
Podrobnosti o průběhu soutěže zde. Fotografie zde.

 

Basketbal - okrskové kolo - 13.3.2007

Ve čtvrtek 15.3. se chlapci a děvčata z 8. a 9. ročníku zúčastnili okrskového kola v basketbalu. Družstvo dívek ve složení Martina Vacková (9.A),  Lucie Růžičková, Kateřina Pokorná (9.B) Tereza Lukášová, Zuzana Kašparová, Gabriela Prokopová, Martina Kosková (8.B)zvítězilo a postupuje do okresního kola. Družstvo chlapců skončilo na 4. místě.
Fotografie z průběhu okrskového kola v basketu zde. Podrobnosti o basketbalu zde.

 

Florbal - okresní kolo - mladší žáci

V okresním kole florbalu (chlapci) se naše družstvo ve složení M.Landsmann, V.Michek J.Pohanka, L.Vencálek (7.A), M.Brückner, J.Staněk, L.Zukal (7.B) umístilo na 3. místě.
Podrobnosti turnaji zde

 

Florbal – okrskové kolo - mladší žákyně - 22. 2. 2007

Reprezentovaly

Nikola Schmiedová, Monika Jašová, Kateřina Křehlíková, Gabriela Sobotková, Michaela Třečková, Sylvie Růžičková, Kateřina Hylasová, Helena Křížová

 Výsledky utkání

Gymnázium Žďár - 2. ZŠ Žďár 3 : 1

3. ZŠ Žďár - 4. ZŠ Žďár 3 : 4

ZŠ Palachova Žďár – Gymnázium Žďár 2 : 4

3. ZŠ Žďár - 2. ZŠ Žďár 3 : 2

4. ZŠ Žďár - ZŠ Palachova Žďár 4 : 2

Gymnázium Žďár – 3. ZŠ Žďár 7 : 1

2. ZŠ Žďár – 4. ZŠ Žďár 1 : 2

ZŠ Palachova Žďár – 3. ZŠ Žďár 2 : 4

Gymnázium Žďár – 4. ZŠ Žďár 1 : 1

2. ZŠ Žďár – ZŠ Palachova Žďár 1 : 4

Konečné pořadí družstev

  1. Gymnázium Žďár nad Sázavou
  2. 4. ZŠ Žďár nad Sázavou 3.
  3. 3. ZŠ Žďár nad Sázavou
  4. ZŠ Palachova Žďár nad Sázavou
  5. 2. ZŠ Žďár nad Sázavou

Do okresního kola postoupila první dvě družstva.

 

Florbal – okrskové kolo - mladší žáci - 20. 2. 2007

Reprezentovali

V. Michek, J. Pohanka, L. Vencálek ( všichni 7.A ), M. Brückner, J. Staněk, P. Švanda, L. Zukal ( všichni 7.B )

2. ZŠ – 1. ZŠ Nové Město na Moravě 3 : 2 (0 : 1)

branky: Staněk 3

Po většinu utkání náš tým prohrával, i když herně bylo utkání vyrovnané. Vítězství se na naši stranu přiklonilo až v několika posledních desítkách vteřin, v nichž jsme vstřelili dva náhodné góly.

2. ZŠ – 4. ZŠ Žďár nad Sázavou 3 : 8 (1 : 4)

branky: Staněk 2, Švanda

Naši hráči nedokázali plnit taktické záměry a velmi rychle se rozhodlo o výhře favorizovaného týmu.

2. ZŠ – ZŠ Nové Veselí 7 : 2 (3 : 1)

branky: Staněk 5, Švanda, Zukal

I když ani v tomto utkání nepodali naši hráči oslnivý výkon, bez problémů soupeře přehráli.

2.ZŠ – ZŠ Palachova Žďár n. S. 4 : 3 (3 : 1)

branky: Staněk 2, Brückner, Švanda

Do utkání hráči vstupovali s vědomím, že pouze vítězství bude znamenat postup do dalšího kola. Předvedli svůj nejlepší výkon dne, do poločasu se ujali dvoubrankového vedení a soupeře přehrávali. Ve druhém poločasu však soupeř vyrovnal a vše bylo jinak. Naštěstí se našim hráčům podařilo asi dvě minuty před koncem vstřelit další gól a vedení již uhájili.

 

Tyto a další výsledky soupeřů ve skupině znamenaly postup týmu do okresního finále, které se uskuteční 1. března 2007 ve Velkém Meziříčí.

K postupu hráčům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole.

 

Vánoční turnaj v basketu - 20.12.2006

 

Výsledky utkání

2. ZŠ : 3. ZŠ - 20 : 19

2. ZŠ : 4. ZŠ - 32 : 33

2. ZŠ : Palachova - 22 : 10

3. ZŠ : 4. ZŠ - 14 : 32

3. ZŠ : Palachova - 20 : 15

4. ZŠ : Palachova - 31 : 17

Pořadí

  1. 4. ZŠ Žďár nad Sázavou
  2. 2. ZŠ Žďár nad Sázavou
  3. 3. ZŠ Žďár nad Sázavou
  4. ZŠ Palachova Žďár nad Sázavou

Nejlepší střelci

Lukášová Tereza - 27

Poledna Martin - 13

Vacková Martina - 9

Řezníček Lukáš - 6

 

Plavání - okresní kolo - 15.11.2006

  1. 4. ZŠ Žďár nad Sázavou
  2. 2. ZŠ Žďár nad Sázavou
  3. Gymnásium Žďár nad Sázavou
  4. 3. ZŠ Žďár nad Sázavou

 

 

Družstvo našich dívek plavalo v tomto složení:

 

Lukášová Tereza - 50 m kraul, 36,7s, 5. místo

 

Kosková Martina - 50 m prsa, 44,8s 1. místo

Juříková Andrea - 50 m prsa, 52,9s 3. místo

Vacková Martina - 50 m prsa, 1:7 s 8. místo

 

Křivová Magda - 50 m znak 49,4s, 3. místo

 

Růžičková Sylvie - 25 m motýlek, 18,2 s, 3.místo

 

polohová štafeta: 4 x 25 m, 1. místo

 

štafeta: 6 x 50 m, 3. místo

 

Florbal – okrskové kolo - starší chlapci - 9.11.2006

Reprezentovali:

Daniel Mlčoch, Ondřej Plíšek, František Toman (8.B)

Tomáš Knápek, Tomáš Krobot, Lukáš Nádvorník, David Russ, David Šimánek (9.B)

2.ZŠ – ZŠ Velká Losenice       4 : 0     ( 0 : 0 )

Branky: Russ, Toman, Krobot, Nádvorník

2. ZŠ – ZŠ Radostín nad Oslavou        4 : 4     ( 3 : 2 )

Branky: Šimánek 2, Toman, Krobot

2.ZŠ – ZŠ Polnička     3 : 2     ( 0 : 2 )

Branky: Russ 2, Plíšek

Ve skupině 2. místo a postup do baráže.

Výsledky v baráži

2. ZŠ – Gymnázium ZR           0 : 5     ( 0 : 3 )

Druhé utkání baráže proti ZŠ Palachova nebylo vzhledem k ostatním výsledkům sehráno.

Přímý postup ze skupiny nám unikl pouze o skóre. My jsme měli 11 : 6, zatímco vítěz skupiny ( ZŠ Radostín nad Oslavou ) 12 : 6.

 

Florbal - okrskové kolo - starší dívky - 7. 11.  2006

Reprezentovaly:

Doležalová Liliana, Kosková Martina, Lukášová Tereza, Kozáková Daniela, Křivová Magdaléna, Vacková Martina, Drápelová Hana, Kneslíková Aneta, Pokorná Kateřina, Růžičková Lucie

4. ZŠ – 2. ZŠ      =   3 : 0

3. ZŠ – 2. ZŠ      =   3 : 3     

střelkyně: Křivová, Pokorná, Doležalová

ZŠ Palach. – 2. ZŠ   =   2 : 2                    

střelkyně:Pokorná, Kozáková

Gymn. – 2. ZŠ    =   2 : 1                     

střelkyně:Křivová

Celkem: 4. místo

 

Minifotbal - okresní kolo - 27. 9. 2006

2.ZŠ - ZŠ Velká Losenice 2 : 2

2. ZŠ - ZŠ Palachova ZR 0 : 2

2. ZŠ - ZŠ Bory 1 : 3 - ZŠ

2. ZŠ - Velká Bíteš 0 : 5

Ve skupině 5. místo.

 

Minifotbal - okrskové kolo -  21. 9. 2006

2. ZŠ - 1. ZŠ Nové Město na Mor. 1 : 0

2. ZŠ - Herálec 5 : 0

2. ZŠ - Gymnázium ZR 2 : 1

Ve skupině 1. místo a postup do okresního kola.

Oba turnaje proběhly na našich hřištích s umělým povrchem.

Reprezentovali

M. Landsman, L. Vencálek (oba 7.A), V. Švarc (8.A), P. Němec, F. Toman (oba 8.B), R. Kadlec (9.A), T. Krobot, D. Russ (oba 9.B)

 

 

Vědomostní soutěže

 

Skryté poklady žďárské minulosti

Družstvo děvčat z 8.B (ve složení P. Bencová, M. Čáslavská, M. Kosková, J. Kubešová,
T. Lukášová
) zvítězilo v etapové soutěži, kterou organizovala Knihovna M. J. Sychry.
Podrobnosti o soutěži zde

 

Dopravní soutěž BESIP - okresní kolo - 4.5.2007

Mladší družstvo (V. Křiva, M. Brückner, M. Králíčková, T. Krejčí) obsadilo 2. místo.
Starší družstvo (V. Sitař, R. Pošvic, M. Kosková, J. Synková) obsadilo 3. místo.

 

Klokan 2007

Matematická soutěž Klokan se konala v pátek 16.3.  Soutěže se zúčastnilo 342 žáků.

Nejlepší  výsledky v jednotlivých kategoriiích

kategorie

místo

vítězové v kategoriích

třída

body

celkem soutěžilo

Cvrček 1.-.3. PASTYŘÍK Martin 2.A 51 88 (2. a 3. ročník)
  1.-.3. TOMÁŠEK Mirko 3.A 51  
  1.-.3. TROJAN Lukáš 3.A 51  
Klokánek 1. PETŘÍČEK Vít 4.A 95 75 (4. a 5. ročník)
  2. NOVOTNÝ David 5.B 87  
  3. KUČERA Jan 5.B 82  
Benjamín 1. TOPINKA Lukáš 6.B 77 100 (6. a 7. ročník)
  2. BRÜCKNER Michal 6.B 71  
  3. ŠVANDA Petr 6.B 68  
Kadet 1. ZOUBEK Petr 9.B 83 79 (8. a 9. ročník)
  2. KŘÍŽ Daniel 9.B 80  
  3. PROKOPOVÁ Gabriela 8.B 77  

Celkové výsledky ve formátu xls zde. Celkové výsledky ve formátu pdf zde.

 

Biologická olympiáda - školní kolo - 20. 2. 2007

Školního kola se zúčastnilo 21 žáků. Zpracovávali písemný test, za který mohli získat max. 30 bodů. Zvítězil Pavel Bártek z 8.B, do okresního kola postupuje společně s Danielem Křížem z 9.B.

Podrobné výsledky

místo   body
1. P. Bártek 16
2. D. Kříž, J. Poulová 15
3. Z. Kašparová, T. Lukášová, R. Pošvic, M. Kříbala, P. Bencová, M.Kosková 14
4. O. Benc, M. Poledna 13
5. L. Götz, G. Prokopová, M. Dobrovolný 12
6. L. Procházková 11
7. J. Pátek, M. Čáslavská, K. Pokorná 10
8. J. Synková, V. Sitař 9
9. M. Topinka 5

 

Zeměpisná olympiáda - školní kolo - 6. ročník (kategorie A)

 

 

 

 

body

 

 

 

 

s atlasem

bez atlasu

celkem

1

Lucie Moravcová

6.B

11

11

22

2

 

David Poul

6.B

10

11

21

Kristýna Zedníčková

6.B

10

11

21

4

Jessica Neherová

6.B

11

10

21

5

Tomáš Šoukal

6.B

12

9

21

6

Miroslav Sobotka

6.B

10

9

19

7

 

Vojtěch Křiva

6.B

5

8

13

Jan Pokorný

6.B

5

8

13

9

Kateřina Hylasová

6.B

6

7

13

10

Hana Benešová

6.B

3

8

11

11

Michaela Králíčková

6.A

3

7

10

12

Kristýna Prokešová

6.B

2

7

9

13

Helena Křížová

6.A

1

6

7

14

Radek Sláma

6.A

1

5

6

 

Zeměpisná olympiáda - školní kolo - 7. ročník (kategorie B)

 

 

 

 

body

 

 

 

 

s atlasem

bez atlasu

celkem

1

Petr Švanda

7.B

22

14

36

2

Roman Šilhan

7.B

16,5

17,5

34

3

Sylvie Růžičková

7.B

18,5

15

33,5

4

Michal Brückner

7.B

19

13

32

5

Lucie Kříbalová

7.B

15,5

13

28,5

6

Jiří Pohanka

7.A

16

11

27

7

Edita Mazancová

7.A

11

14

25

8

Barbora Papoušková

7.A

13

10

23

9

Šárka Talácková

7.C

10

9,5

19,5

10

Lukáš Vencálek

7.A

11

8

19

11

Marek Partl

7.C

9,5

9

18,5

12

Zuzana Fousková

7.B

7

10,5

17,5

13

Patrik Rosecký

7.A

8

5

13

Maximální možné počty bodů: s atlasem 23, bez atlasu 20.

 

Zeměpisná olympiáda - školní kolo - 8. a 9. ročník (kategorie C)

 

 

 

 

body

 

 

 

 

s atlasem

bez atlasu

celkem

1

Lukáš Götz

8.B

17

18

35

2

Daniel Kříž

9.B

18

15

33

3

Gabriela Prokopová

8.B

17

12,5

29,5

4

Tomáš Brückner

9.B

17

10

27

5

Roman Pošvic

8.B

15

12

27

6

Tomáš Zástěra

9.B

14

12,5

26,5

7

Kateřina Pokorná

9.B

12

14,5

26,5

8

Ondřej Benc

8.B

14

10,5

24,5

9

Václav Sitař

8.B

17

7

24

10

Vojtěch Souček

9.B

13

11

24

11

Michal Vašíček

9.B

13

10

23

12

Vladimír Švarc

8.A

9

13

22

13

Milan Kříbala

8.B

15

6

21

14

Martina Kosková

8.B

8

13

21

15

Petra Bencová

8.B

12,5

7,5

20

16

Marie Čáslavská

8.B

10

10

20

17

Jana Poulová

8.B

13

6,5

19,5

18

Adam Čech

8.A

11,5

8

19,5

19

Jaroslav Pátek

8.B

13

6

19

Maximální možné počty bodů: s atlasem 21, bez atlasu 23.

V případě rovnosti celkového počtu bodů, rozhodl o umístění vyšší počet bodů při práci s atlasem.

 

 

Pythagoriáda - školní kolo - 8.2.2007

Celkem se zúčastnilo 32 žáků ze 6. ročníku a 31 žáků ze 7. ročníku.

6. ročník

   
Z. Melounová 10 bodů úsp. řešitel, postup do okr.kola
L. Topinka 9 úsp. řešitel, postup do okr.kola
D. Poul 9 úsp. řešitel, postup do okr.kola
L. Moravcová 8 postup do okr.kola
K. Hylasová 7 postup do okr.kola
M. Krátký 7 postup do okr.kola
J. Neherová 7 postup do okr.kola
Š. Bártová 7 postup do okr.kola

7. ročník

   
J. Bednář 9 bodů úsp. řešitel, postup do okr.kola
K. Heinová 9 úsp. řešitel, postup do okr.kola
L. Kříbalová 9 úsp. řešitel, postup do okr.kola
R. Šilhan 8 postup do okr.kola
L. Juračková 8 postup do okr.kola
M. Brückner 8 postup do okr.kola
L. Půlkrábková 8 postup do okr.kola
J. Němec 8 postup do okr.kola
I. Petříčková 7 postup do okr.kola
P. Švanda 7 postup do okr.kola
J. Pajl 7 postup do okr.kola
J. Staněk 7 postup do okr.kola

 

Školní kolo olympiády z českého jazyka  - 19.1.2007

Soutěže se zúčastnili žáci z 8.B, 9.A a 9.B.

Úspěšní řešitelé - 8.B

Martina Kosková, Gabriela Prokopová, Petra Bencová, Ondra Benc, Marie Čáslavská, Zuzana Kašparová, Václav Sitař, Roman Pošvic

Úspěšní řešitelé - 9.A

Daniela Kozáková, Martina Vacková

Úspěšní řešitelé - 9.B

Martin Poledna, Daniel Kříž, Kateřina Pokorná, Tomáš Zástěra

Do okresního kola postupují Ondra Benc a Martin Poledna.

 

Umělecké soutěže

Recitační soutěž, 1. stupeň - školní kolo - 8. 2. 2007

Soutěžilo 31 dětí z 1. - 5. třídy.
Hostem soutěže byla p. uč. Křenková, která děti "rozpohybovala", rozmluvila a správně naladila na přednes. Pomáhala i při závěrečném hodnocení.

Výsledky:

1. ročník

  1. Vojtěch Josífek

  2. Ondřej Růžička

  3. Alžběta Slámová, Kristýna Brožová

2. ročník

  1. Jonáš Karásek

  2. Hana Moučková

  3. Barbora Švaňhalová, Nikola Havelková

3. ročník

  1. Lukáš Kunc

  2. Stanislav Juračka

4. ročník

  1. Jakub Pavelka

  2. Michala Žďánská

  3. Kateřina Benešová

5. ročník

  1. Gabriela Homolová

  2. Kristýna Svobodová

  3. Jakub Fajfr

Do okresního kola postupují Jonáš Karásek (2.A) a Lukáš Kunc (3.A).
Klikněte si pro fotografie z recitační soutěže.

 

Pěvecká soutěž Skřívánek - 2. stupeň - 22. 12. 2006

V pátek 22. 12. se konala na druhém stupni pěvecká soutěž Skřivánek. V kategorii sólistů zvítězila Tereza Kadlecová ze 7.A, kategorii skupin vyhrála dvojice Katka Pokorná a Martin Poledna z 9.B.
Přečtěte si povídání o průběhu soutěže.
Fotografie z průběhu soutěže zde

 

Pěvecká soutěž Skřivánek - 1. stupeň - 27. 11. 2006

1. ročník

  1. Eliška Němcová
  2. Petr Mlčkovský
  3. Jan Soukup

2. ročník

  1. Jonáš Rosecký
  2. Lenka Ruberová
  3. Pavla Cikrlová

3. ročník

  1. Anna Valentová
  2. Lenka Novotná
  3. Mirko Tomášek

4. ročník

  1. Kateřina Benešová
  2. Jana Hejlíková
  3. Michaela Žďánská

5. ročník

  1. Aneta Kopečná
  2. Marek Laryš
  3. Kristýna Svobodová
->na úvodní stránku   ->na začátek stránky