Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

Junior NBA League 2018

24. 10. 2018, Divize D - Pardubice

24.10.2018 jsme v Základní části v Pardubicích odehráli svoje první tři utkání v naší Divizi – D:

Oklahoma City Thunder/ZŠ Komenského 2, Žďár n. S. - Denver Nuggets/ZŠ Zdechovice

44   :   6

Body: Plevová 12, Džurban 8, Mráček 8, Jozífková 4, Vrána 4, Dokulil 2, Vince 2, Hanus 2,Růžička 2

Po váhavém úvodu se začalo střelecky dařit oběma našim pětkám a už v polovině zápasu jsme díky dobrému pohybu a přesné střelbě vedli jednoznačně 30:6. Ve třetí čtvrtině nás střelecké štěstí na chvilku opustilo a získali jsme v ní pouhé dva body. Poslední čtvrtina ale patřila opět našemu týmu a na konci utkání svítilo na ukazatelích jednoznačné skóre 44:6.

Minnesota Timberwolves/ZŠ Na Pražské, Pelhřimov   -   Oklahoma City Thunder/ZŠ Žďár

20   :   34

Body: Mráček 12, Plevová 10, Hanus 6, Džurban4, Jozífková2

V tomto utkání se méně dařilo naší první pětce bránit aktivnějšího soupeře a tak jsme po první čtvrtině museli dohánět velké bodové manko. Druhá pětice hráčů však svým výkonem otočila skóre na 10:22. Ve třetí čtvrtině se i přes naši horší rozehrávku a málo důslednou obranu podařilonašim hráčům udržet aktivní skóre20:24. Také čtvrtá část hry vyzněla pro naše hráče lépe. Po velmi bojovném výkonu jsme tak v pravděpodobně nejhezčím a nejdramatičtějším zápase prvního hracího dne zvítězili 34:20.

Utah Jazz/ZŠ Dubina, Pardubice   -   Oklahoma City Thunder/ZŠ Komenského 2, Žďár n. S

22   :   44

Body: Plevová 18, Jozífková 6, Mráček 6, Hanus 4, Vince 4, Džurban 4, Dokulil 2

Ani toto utkání jme nezačali nejlépe. Po mírném podcenění soupeře jsme po první čtvrtině prohrávali 12:6.Ve druhé čtvrtině jsme však významně zlepšili výkon a v polovině zápasu jsme již vedli 22:12. Třetí čtvrtina patřila opět našim hráčům, kteří navýšili skóre na 28:16. Náš dobrý výkon se nám podařilo přenést i do poslední části zápasu a tak jsme po skončení utkání zapisovali na výsledkovou tabuli skóre22:44.

Po prvním hracím dni naší Divize-D jsme tak mohli  odjíždět domů s plným bodovým ziskem, který nám dává dobrou šanci do dalších bojů. Ty se odehrají 31.10.2018 rovněž v Pardubicích.

Všem našim hráčům děkujeme za odevzdané výkony a výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně sportovního štěstí do dalších bojů.