Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

Florbal - okresní kolo - 1. stupeň

sportovní hala Žďár nad Sázavou, 9. 11. 2017,

Dne 9.11.2017 se ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo meziškolního florbalového turnaje.

Naši školu reprezentoval tým ve složení:

David Polívka, Matěj Březina,

Martina Mandelíková, Martin Pavlík,

Matěj Marek, Ondřej Mráček,

Ondřej Forman, Petr Hanus,

Richard Studený, a Ondřej Benc.

Turnaje se zúčastnilo celkem sedm družstev.

Utkání

2.ZŠ Žďár nad Sázavou – ZŠ NMNM     2 : 3

Branky: Březina, Polívka

V prvním zápase jsme hned krátce po začátku utkání prohrávali 3:0. Po zlepšeném výkonu a díky velké bojovnosti celého týmu se nám podařilo snížit na 2:3. V závěrečné fázi zápasu jsme měli dokonce několik šancí ke srovnání skóre. Po té, co se od nás odvrátilo sportovní štěstí, jsme ještě nastřelili dvě tyčky, ale výsledek utkání se nám přesto obrátit nepodařilo a těsně prohrané utkání zamrzelo…

2. ZŠ Žďár nad Sázavou – ZŠ Nížkov     7 : 3

Branky: Polívka 2, Mandelíková 2, Marek 2, Forman

Po prvním prohraném utkání jsme zvedli hlavy a do druhého zápasu jsme nastoupili se stejným elánem a bojovností, jako do prvního. Rychle jsme se ujali vedení a trpělivým výkonem jsme odskočili soupeři až na rozdíl čtyř branek, když jsme ve druhé půli nastřelili ještě jednu tyč.

2. ZŠ Žďár nad Sázavou – ZŠ Měřín     3 : 2

Branky: Březina 2, Forman

Do třetího zápasu jsme nastoupili dobře naladěni z druhého utkání. Opět jsme ujali vedení, ale po drobné chybičce v obraně dostalo utkání velmi dramatický průběh. Díky příkladné obětavosti všech hráčů a vynikajícímu výkonu brankáře jsme však vedení udrželi až do konce a připsali tak na naše konto druhé, velmi cenné vítězství.

2. ZŠ Žďár nad Sázavou–ZŠ Velká Losenice      0 : 3

Do čtvrtého utkání jsme již nastoupili méně soustředění a soupeř nás v první půli utkání zaskočil dvěma rychlými góly a v jejím závěru ještě gólem třetím. Do druhé půle jsme však nastoupili opět plně koncentrovaní a díky výrazně zlepšenému výkonu a pilnější střelbě jsme si vytvořili velké množství šancí. Bohužel nepřesnost našich střel a jedna tyč soupeřovy brány nám nedovolily zvrátit vývoj utkání v náš prospěch. Ani v tomto utkání nás však neopustila bojovnost, za což si všichni naši hráči včetně brankáře zaslouží velkou pochvalu.

2. ZŠ Žďár nad Sázavou – ZŠ Nové Veselí     9 : 0

Branky: Mandelíková 4, Polívka 2, Marek, Forman, Benc
V tomto utkání se hned od začátku proti unavenému soupeři vyplatil náš zodpovědný přístup k zápasu a ujali jsme se velmi rychle vedení, které jsme až do konce zápasu již ze svých rukou nepustili a náš brankář si tak mohl připsat na své konto svoji první odchytanou „nulu“. Své konto obohatil, k nemalé radosti celého týmu, také nejmladší hráč našeho družstva (žák první třídy!) o svoji první vstřelenou branku a jednu asistenci.

2. ZŠ Žďár nad Sázavou – ZŠ Herálec      9 : 0

Branky: Polívka 4, Marek 2, Forman, Studený, Březina

Také v posledním utkání na turnaji se náš tým prezentoval velmi dobrým a kolektivním výkonem a na účet našeho, po celý turnaj velmi dobře chytajícího, brankaře tak přibyla druhá „nula“.

Naši hráči se umístili v turnaji na velmi pěkném, druhém místě a zůstali tak jenom malý krůček od postupu do krajského kola.

Přesto všem našim hráčům děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy, odvedené výkony a zejména za bojovnost, která náš tým provázela celým turnajem a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.