základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

telefon

škola-info, ústředna:

566 625 515

ředitel:

566 625 540

zástupce:

566 620 266

družina:
(nemá vlastní tel. linku)

566 625 515

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

sportovní hala:

566 621 922

 

 

Odkazy

Město Žďár n. S.
MŠMT

 

Projekt SPOLU

6. ročník 2007/08

 

SPOLU je název adaptačního projektu pro nové kolektivy 6. ročníků. Letos se koná druhým rokem a v takovém rozsahu se může uskutečnit díky vypracování projektu a získání grantu.

 

Rokytno   7. -  9. září

První akcí celého projektu byl pobyt nových žákovských kolektivů na Rokytně.

V pátek ráno se u autobusu sešli žáci 6.A a 6.B společně se svými třídními učitelkami Mgr. Ivanou Novákovou a Mgr. Janou Hájkovou, s výchovnou poradkyní Mgr. Jiřinou Špačkovou, panem ředitelem Mgr. Miroslavem Kadlecem a garantem celého projektu Mgr. Helenou Černou.

Páteční program byl především seznamovací. Různé aktivity podaly třídním učitelkám první informace o žácích a nových kolektivech, dětem daly možnost vidět učitele jinak než při vyučování.

Druhý den byl nazván CESTOVKA a námět cestování nesly všechny aktivity i s odpoledním výletem na Paseckou skálu.

Nejen děti, ale i pracovníky penzionu Sport zaujala výroba létajících strojů pro vejce.

Logické uvažování spojilo žáky do skupin při hře Ztraceni na Měsíci. Výsledek ukázal, že v týmu má člověk větší šanci na úspěch než jako jednotlivec.

Den byl zakončen táborákem s opékáním špekáčků, a to i přesto, že nám počasí vůbec nepřálo.

V neděli pracovaly děti opět v jiném složení: tentokrát jako třídní kolektivy se svými učitelkami. Aktivita nazvaná KUFR jim přibalila na cestu mnoho pozitivních informací o sobě samých, dárečky vyrobené pro přátele stály za vidění a také organizátorům celé akce něco vypověděly o dojmech z celého pobytu. Sluníčka z keramické hmoty přinesou dětem pohodu i domů a jitrnice s nápisem SPOLU ? Ta bude asi poděkováním za výbornou stravu, která neměla chybu.

 

 

Pasecká skála   6. října

Výprava začala na žďárském nádraží. Pasecká skála byla zdolána z Nového Města, pošmourné počasí však tentokrát neumožnilo daleké rozhledy. Zato houbařské úlovky byly kapitální.

 

Noc ve škole   19. - 20. října

Součástí noci ve škole byla celá řada činností. Zajímavá byla např. příprava společného pohoštění - dortů ze sušenek, výprava na večeři do restaurace Jehla nebo hra ve školním krytu.

 

Návštěva divadelního představení   7. prosince

Společenské chování si mohli šesťáci procvičit při návštěvě pohádky Princ a Večernice, kterou uvedli v místním divadle žďárští ochotníci.

 

Přečtěte si

 

 

A jak to bylo vloni? Můžete se podívat na stránky projektu SPOLU - 2006/07.

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky