základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

 

Odkazy

SPOLU 2014/15

 

Projekty

 

Klub rodičů a dětí
- KRDU


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

 

Adventní kalendář s VESPOU - 4. A

24. listopadu 2017

 

V pátek 24. 11. se ve 4. A celý nesl v duchu tvoření.

Opět nás navštívila paní Ivča Hájková se svou neteří Luckou Ruberovou, které zastupují firmu Vespa Eko.

Když jsem se ve Vespě domlouvala na tématu tvoření, vyšel nám z debaty jednoznačně advent. Holky si pro nás připravily výrobu adventního kalendáře.

 

Můj požadavek byl, aby se děti seznámily s nějakou zajímavou technikou. Touto technikou bylo malování přes šablony neboli masky, při které si děti mohly zvolit ze dvou barev, buď zlatou nebo stříbrnou.

 

 

 

Dále děti pracovaly s razítky, kterými své kalendáře dozdobily. Závěrečné "a teď to dáme dohromady" bylo náročné pro ty z nás, které máme umělé nehty. Ostatní si se zastrkáváním provázků do pididírek hravě poradili.

 

Protože je nás hodně, rozdělila jsem třídu na 7 stanovišť: 4 byla pro Vespu, 1 pro mě a výrobu vloček a 2 stanoviště byla studijní. Pravda - z těchto nebyly děti zrovna nadšené, ale "vyráběním" na těchto stanovištích se zhostily na výbornou a celkem i s vervou, když se vzpamatovaly ze šoku, že se budeme FAKT učit.

Postupně si všechny děti prošly všemi stanovišti, a když nějaký tým měl prostoj, vyplnil jej hraním kvarteta, hry Dobble, vybarvování obrázku nebo čtením časopisů. Zkrátka nikdo nezahálel ani minutu.

 

 

Do celé akce se zapojila samozřejmě i naše Věruška a dokonce se mi na tento den nahlásila na náslechovou hodinu i studentka VŠ, takže z jedné hodiny bylo celé dopoledne a i Terka si to s námi užila. Doufám, že ještě někdy přijde...

Z tvoření jsem měla radost, protože se všem dětem kalendář povedl a "sáhly si" na novou, velmi snadnou výtvarnou techniku.

 

Celé dopoledne jsme zakončili čtením dalšího receptu z Akinčiny kuchařky a ochutnávkou. Sladké pokušení od Tomáška Hájka v podobě medovníku jsme všichni ocenili slastným pomlaskáváním.

A jako bonus slavili dva hoši, Jáchymek a Páťa, narozeniny a Kačka svátek, takže jsme na řízek k obědu odcházeli s plnými bříšky.

Přála bych nám všem více takových školních dní, i když pro mě to mnohem náročnější než "jen učit"!

 

p. uč. Lucie Topinková

Fotky z akce

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky